Na finále Evropského poháru v Peci bral Šimon Bartík stříbro

Na finále Evropského poháru v Peci bral Šimon Bartík stříbro

3 min 22 s

Poslední březnová sobota byla v Peci pod Sněžkou ve znamení velkého finále FIS Evropského poháru s názvem O´Neill Europa Cup 2018. Rozhodovalo se zde o celkových vítězích, takže se do Pece sjelo 35 riderů z různých koutů Evropy – Rakouska, Slovenska, Ukrajiny, Španělska, Andory, Dánska, Finska, Itálie a největší zastoupení měli přirozeně jezdci z České republiky.


Sobotní předpověď závodnímu freeskiingu moc nepřála, ale skutečnost byla o poznání lepší. Mlha se držela vysoko nad snowparkem, viditelnost dobrá a totální bezvětří. Trať byla složena ze zábradlí a dvou skoků s délkou 13 a 16 metrů.

V kategorii ženy naprosto dominovala Italka Maria Elisa Nakabová, která se zároveň stala celkovou vítězkou letošní série FIS Evropského poháru, druhé místo vybojovala Ukrajinka Diana Dyakivová a bronzová medaile putovala na Apeninský poloostrov díky Sophii Insamové.

Královská mužská kategorie měla jasného vítěze. Rakušan Samuel Baumgartner dával nejobtížnější možné triky, které dovoloval zdejší snowpark v Peci pod Sněžkou – double cork 1080 high safety do double cork 1260 seatbelt. Druhé místo přineslo spoustu radosti početnému davu českých fanoušků. Stříbrnou medaili získal Šimon Bartík a poslední bronzový cenný kov putoval díky Ianu Roccovi do Itálie, který díky tomu zvítězil v celé sérii FIS Evropského poháru.

Výsledky:

Muži finále:

1.       Samuel Baumgartner (AUT)

2.       Šimon Bartík (CZE)

3.       Ian Rocco  (ITA)

4.       Charles Aguareles (AND)

5.       Thibault Magnin (ESP)

6.       Robin Holub (CZE)

7.       Radek Palkoska (CZE)

8.       Vojtěch Břeský (CZE)

Ženy finále:

1.       Maria Elisa Nakab (ITA)

2.       Diana Dyakiv (UKR)

3.       Sophia Insam (ITA)

4.       Barbora Nováková (CZE)

5.       Kateryna Kotsar (UKR)

6.       Růžena Čermáková (CZE)

7.       Agáta Christophová (CZE)

8.       Isabela Kyselová (CZE)Pomoc Ukrajině