Kvalifikace s přehledem. Skicrossařka Kučerová postoupila třináctým časem

Kvalifikace s přehledem. Skicrossařka Kučerová postoupila třináctým časem

2 min 32 s

Skicrossařka Nikol Kučerová zvládla kvalifikaci a představí se ve vyřazovacích jízdách olympijského závodu. Česká závodnice v Pchjongčchangu zajela třináctý nejrychlejší čas. Kvalifikaci ovládla Kanaďanka Marielle Thompsonová.


Jako jedna z posledních disciplín programu olympijských her v jihokorejském Pchjongčchangu přišel na řadu skicross, a s ním také jediná česká reprezentantka akrobatického lyžování Nikol Kučerová. Ta si muže oddychnout, kvalifikaci, ve které si v sezoně Světového poháru několikrát vybrala smůlu, totiž zvládla s přehledem.

Z 23 startujícím skicrossařek Kučerová zajela třináctý nejrychlejší čas. „Jízda byla docela dobrá. Snažila jsem se jet na pohodu, abych to nepřevymyslela a nedělala chyby. Na mě a na mé kvaldy to bylo fajn,“ popisovala v cíli novinářům. V osmifinálové jízdě česká závodnice potká čtvrtou z kvalifikace a úřadující mistryni světa ze Sierra Nevady Sandru Näslundovou ze Švédska a Němku Julii Eichnerovou, která kvalifikaci dojela na 20. příčce.

Kvalifikaci naprosto ovládly závodnice Kanady. Vyhrála Marielle Thompsonová, který byla o 2,5 sekundy rychlejší než Kučerová, druhá byla Kelsey Serwaová a třetí místo obsadila Brittany Phelanová.

Samotný závod je na programu v pátek, vyřazovací jízdy startují ve 2:00.Pomoc Ukrajině