Kučerová je na MS ve finále! Paulusovi utekl postup o 0,1 setiny vteřiny

Kučerová je na MS ve finále! Paulusovi utekl postup o 0,1 setiny vteřiny

3 min 18 s

První velký krok na MS v Bakuriani má za ostřílená česká závodnice Nikol Kučerová úspěšné za sebou! V Gruzii se se svou jízdou protáhla do finále ženského skicrossu, které je na programu o den později.


Kučerová bude jako jediná ze tří českých zástupců zápolit ve skicrossu i ve finálových jízdách. Se svým časem 1:28:45 proklouzla mezi nejlepší šestnáctku, stále ještě juniorská reprezentantka Diana Cholenská brala konečné 20. místo.

 

„Chtěla jsem jet kvalifikaci trochu víc uvolněněji. Udělala jsem obrovskou chybu, to mě ale zdravě naštvalo a do cíle jsem dupala jako snad nikdy v životě,“ komentovala Kučerová svojí kvalifikační jízdu.

 

Mezi muži české barvy hájil Daniel Paulus. Ten si během kvalifikační jízdy, respektive na jejím konci vybral zbytek možné smůly snad do konce kariéry. Jeho konečný čas nestačil na postup z kvalifikace přesně o 0,1 setiny sekundy, přesně o takový rozdíl byl totiž „rychlejší“ domácí jezdec Lasha Kurtanidze.

 

„Bohužel jsem se o setinu nekvalifikoval. Chtěl bych ale poděkovat celém realizačnímu týmu a všem, kteří mě podpořili, že jsem tady mohl být, zvlášť když jsem si ještě 3 týdny zpět přetrhl vazy v kotníku.“

 

Pro Kučerovou jde vzhledem k proměnlivému průběhu sezóny a vzhledem k tomu, že ještě v pondělí ji trápila nemoc, kvůli které ani nevyrazila do tréninku, o skvělý úspěch, na který navíc bude moci navázat v sobotní finálové jízdě.

 

Start finálových jízd ženského skicrossu je po přesunu naplánován na sobotu 9:24 českého času.Pomoc Ukrajině