Kučerová brala na SP ve Veysonnaz 13. místo. Lomský na bedně juniorského FIS závodu

Kučerová brala na SP ve Veysonnaz 13. místo. Lomský na bedně juniorského FIS závodu

3 min 49 s

Víkend plný skicrossu přinesl českým barvám plno radosti díky parádním výkonu Jakuba Lomského na FIS závodech juniorů v rakouském Reiteralmu. Nikol kučerová zakončila Světový pohár po mistrovství světa na 13. místě.


Na SP ve švýcarském Veysonnaz se jako jediná česká závodnice představila Nikol Kučerová, která s Danem Paulusem vyjela skvělé 6. místo na nedávném světovém šampionátu v týmovém závodě.

 

Třiatřicetileté české skicrossové se podařilo vyjet si další TOP 15 sezony. Ve Veysonnaz pronikla do čtvrtfinále a v konečném zúčtování brala 13. místo. Daniel Paulus oproti původním plánům nestartoval, stále doléčuje zraněný kotník.

 

Jakub Lomský se připravuje na blížící se MS juniorů ve skicrossu v italském San Pellegrinu, kde se představí řada závodníků, kteří konkurovali českému závodníkovi už na FIS závodech v Rakousku, kde se blýskl třetí příčkou.

 

„Jsem moc rád, že to dopadlo pódiem. Tahle sezóna pro mě byla a je těžká, v poslední době se mi moc nedařilo a potřeboval jsem nějaký dobrý výsledek, který naštěstí přišel,“ neskrýval úlevu Lomský ihned po závodech.

 

„Trať v Reiteralmu je pro mě jedna z nejoblíbenějších a i díky tomu, že v neděli se jel jiný start než v sobotu, tak jsem si věřil. Celý den jsem právě ze startů těžil, poté už jsem se snažil jet takticky, abych postupová místa udržel, což se povedlo. Ve velkém finále jsem nechtěl odejít bez medaile, takže jsem jel ze všech sil, co mi zbyly,“ přibližoval průběh závodů v Rakousku Lomský.

 

V Reiteralmu startovala také Diana Cholenská, kterou obdobně jako Lomského čeká juniorské MS. Ke vší smůle ale bohužel česká závodnice v malém finále upadla, a tak brala konečné 8. místo.Pomoc Ukrajině