Konec minulého týdne ve znamení skicrossových úspěchů

Konec minulého týdne ve znamení skicrossových úspěchů

2 min 31 s

Nejenže Nikol Kučerová na Světovém poháru v ruském Sunny Valley vybojovala osmým místem TOP 10, ale dařilo se i české juniorské reprezentaci na podniku Evropského poháru v rakouském Reiteralmu.


Medailistka z Olympijských her mládeže 2020 v Laussanne Diana Cholenská ve svém vůbec prvním závodě na Evropském poháru vybojovala skvělé čtvrté místo. Druhý den pak byla 12. Mezi chlapci hájili české barvy Karel Lank, Josef Petřek a Marek Dadejík. Jejich umístění podle čísla nemusí vydat slavně, ale v konkurenci sedmi desítek závodníků nejsou vůbec špatná. Karel obsadil 20. a 54. místo, Pepa 52. a 60. příčku a Mára se účastnil jen jednoho závodu a v něm se umístil 55.

„Obrovskou devizou tohoto závodu byl i následný víkendový camp. Tento juniorský tým byl doplněn o další závodníky všech výběrových družstev. V tréninkové trati jsme byli úplně sami a mohli jsme si ji postavit podle svých potřeb,“ popisuje manažer Czech Skicross Team Aleš Cholenský. „Závoďáci v průběhu víkendu každý najeli v trati okolo dvaceti jízd. Odpovědně můžeme říci, že to byl jeden z nejkvalitnějších tréninků v průběhu letošní zimy v trati,“ dodává.Pomoc Ukrajině