Jumpark Matylda hostil O´Neill Czech Freeski Tour a FIS Cup

Jumpark Matylda hostil O´Neill Czech Freeski Tour a FIS Cup

4 min 33 s

Netradičně na konci prázdnin poslední srpnový víkend začala česká freeski sezóna hned trojicí závodů. Ve čtvrtek 26. 8. se jelo první kolo českého poháru O'Neill Czech Freeski Tour 2022, na který navazoval vrchol víkendu – dvojice závodů pod hlavičkou FIS závodů O'Neill FIS Cup 2022. Dějištěm se stal letos nově otevřený areál Jumpark Matylda nedaleko severočeského Mostu.


Čtvrteční závod Českého poháru se nesl ve znamení špatného počasí, které celý týden panovalo na území České republiky. Na start se postavila zhruba dvacítka nejodvážlivějších freeskierů z Česka. Nejvíce nadupaná byla kategorie dětí, kde se představily mladé naděje českého freeskiingu a ovládl jí talentovaný Eliasz Kiszka. Dámské kategorii kralovala Agáta Christophová mezi juniory si zlato vyskákal Míla Chvapil a královskou kategorii mužů si pro sebe ukradnul reprezentant Vojta Břeský.

Výsledky O'Neill Czech Freeski Tour 2022 Jumpark Matylda:

Ženy:
1. Agáta Christophová 
2. Tereza Nečasová 
3. Adéla Krčálová 
4. Růžena Čermáková 
5. Magdaléna Krčálová

Děti:
1. Eliáš Kiszka 
2. Petr Muller 
3. Jakub Koula 
4. Damián Kiszka 
5. Lukáš Peterka 
6. Tomáš Rucký 

Junioři:
1. Miloslav Chvapil 
2. Marek Krčál 

Muži:
1. Vojtěch Břeský
2. Štěpán Hudeček

Na víkendový dvojzávod O'Neill FIS Cup se již počasí rapidně zlepšilo a díky účasti české špičky okořeněné o zahraniční závodníky ze Slovenska nebo Gruzie byla úroveň závodu vysoká. Diváci a nezávislí pozorovatelé si tak přišli na své. Během víkendu dominovala aktuální česká jednička Štěpán Hudeček, který předvedl nejtěžší trik dne dub 1620, což mu vyneslo vítězství v sobotním i nedělním závodě.

Stříbro si rozdělili po jednom domácí Vojta Břeský a Mišo Oravec ze Slovenska, který v druhém závodě svoji sbírku ještě rozšířil o bronz. Jednu placku stejné hodnoty si pak také domů veze Radek Palkoska. Mezi něžným pohlavím si výhry rozdělily Agáta Christophová a Tereza Korábová.

Výsledky O'Neill FIS Cup 2022:

Sobota:

Ženy:
1. Agáta Christophová (CZE)
2. Terka Korábová (CZE)
3. Magdaléna Krčálová C(ZE)

Muži:
1. Štěpán Hudeček (CZE)
2. Vojta Břeský (CZE)
3. Mišo Oravec (SVK)

Neděle:

Ženy:
1. Terka Korábová (CZE)
2. Agáta Christophová (CZE)
3. Magdaléna Krčálová (CZE)

Muži:
1. Štěpán Hudeček (CZE)
2. Mišo Oravec (SVK)
3. Radek Palkoska (CZE)

Zdroj: freeride.czPomoc Ukrajině