Jubilejní sezóna Czech Freeski Tour se blíží! Na konci ledna odstartuje již 10. ročník

Jubilejní sezóna Czech Freeski Tour se blíží! Na konci ledna odstartuje již 10. ročník

6 min 16 s

Tradiční série závodů Českého poháru Czech Freeski Tour míří do své jubilejní desáté sezóny. Po otřepané covidové sezóně a loňském regeneračním ročníku se mohou závodníci těšit na tradiční zastávky nebo některé novinky.


Akce se bude konat postupně ve třech českých resortech: v krkonošské klasice Freestyle area Vítkovice, kde se pojede bodovaný závod FIS, v oblíbeném areálu Deštné v Orlických horách, a letos zavítá také do Jeseníků na Červenohorské sedlo.

„Předloňská sezóna byla covidová, neodjeli jsme ani jednu zastávku, což se podepsalo samozřejmě i na hledání talentů a celkové situaci na české scéně freestyle lyžování,“ zavzpomínal předseda úseku akrobatického lyžování Roman Dalecký.

Závodníci se mohou těšit na prize money a věcné ceny od partnerů závodů, kultovní značky Oakley, freeski a longboard shop snowpanic.cz a legendární freeski značky Armada. O doplnění energie se bude starat Red Bull.

„Děláme i nábory nových členů do našich výběrových družstev. Podařilo se nám založit novou tréninkovou jednotku v Krkonoších, která už samostatně funguje, a ve které sledujeme pokrok dětí, abychom si talentovanější mohli vytáhnout do výběrového týmu,“ přibližuje Dalecký.

Czech Freeski Tour 2023 je určena všem jezdcům a jezdkyním na lyžích za účelem propagace sportu zvaném freeskiing a hledání talentů do české freeski reprezentace, jejíž členové se představili dokonce i na ZOH v Soči v roce 2014. Závody pomáhají hledat nové talenty, kteří se mohou připojit k tréninkům české reprezentace, což jim umožní další zdokonalování jezdeckých dovedností.

„Na českých pohárech se vždy objevil někdo nový, jsem zvědavý, jak to bude letos. Budeme mít čest vidět nové lyžaře i v rámci náborových akcí, které děláme ve spolupráci s Prima COOL, což je letos novinkou. Budeme mít na závodech instruktory, kteří se budou věnovat těm úplně začínajícím dětem, které by si to třeba chtěly jen vyzkoušet.“

Roman Dalecký se netajil osobními ambicemi, které by chtěl na letošní tour dosáhnout. „Loni bylo na celé šňůře závodů 55 závodníků, letos bych si dával za cíl 60, 70 účastníků.“

„Chtěl bych poděkovat všem spolupracovníkům a lidem, kteří se na freeski tour podílí. Těch 10 let máme pořád stejný tým a všichni vydrželi takhle dlouho,“ poodkrýval závěrem Dalecký.

Freeski Tour 2023 se i v této sezóně pojede pod hlavičkou Svazu lyžařů České republiky a České mincovny.

Místa a data konání:

28. 1. 2023 - FIS Vítkovice / slopestyle

29. 1. 2023 - FIS Vítkovice / Big air

11. 2. 2023 - MČR Deštné v Orlických horách / slopestyle

18. 3. 2023 - ČP Červenohorské sedlo / slopestyle

Závodů českého poháru se může zúčastnit kdokoliv. Pokud nemáte FIS kód, domluvte se s Romanem Daleckým na daleckyroman@seznam.cz. FIS závodu ve Vítkovicích se mohou zúčastnit pouze závodníci s FIS kódem a starší 13 let, včetně.

Těšíme se na vás!

Web O´Neill Czech Freeski Tour 2023 najdete zde, Facebook stránku zde.Pomoc Ukrajině