Hudeček vlétne do Světového poháru v Americe. Boulaři pokračují s hustým programem v Alpách

Hudeček vlétne do Světového poháru v Americe. Boulaři pokračují s hustým programem v Alpách

4 min 49 s

Do kalendáře akrobatů se po dvou týdnech závodů boulařů zapojí také freeskier Štěpán Hudeček v americkém Copper Mountain. Ten s novým trikem míří na bodované pozice.


Hudeček bude navazovat na 32. místo ze švýcarského Churu v letošní sezóně v Americe, do které si dovezl v zásobníku nový trik, od kterého si slibuje možnost vyššího umístění v závodech. „Bylo by skvělé, kdyby se Štěpánovi povedlo odjet nový trik Doublecork 1800 double tailgrab. V tréninku si skočil jednou double 1800, takže máme dobře nakročeno,“ vyhlížel s optimismem kvalifikaci trenér Hudečka Josef Kalenský.

 

Přesto mají závodníci v americké středisku důvod k obavám. Před startem kvalifikace se má výrazně zhoršit počasí, s očekáváním jej vyhlížení i čeští zástupci. „Má být hodně ošklivě a počasí se má rapidně zhoršit.“

 

Napěchovaný kalendář jízdy v boulích je i k českým závodníkům neúprosný. Svěřenci trenéra Vojtěcha Bínka v posledních dvou týdnech závodili ve Finsku a Švédsku, následoval rychlý transfer přes Norsko a Belgii až do francouzských Alp.

 

„Trať tady má 28° a francouzský stavitel trati se rád chlubí, že dělá krásné, pravidelné boule, jednu jako druhou, takže to bude podobné s finskou Rukou. A přece úplně jiné, protože je tu hromada prašanu z posledního týdne plného sněžení. K tomu má i v dalších dnech pořád sněžit, takže bude trať o dost měkčí, což není nutně příjemné, při chybné stopě bude závodníky trestat sníh nakupený na krajích koryta,“ komentoval Bínek aktuální stav v Alpe d’Huez.

 

„Zároveň bude špatná viditelnost, kromě nejistých dopadů a navázání po skocích znamená, že když se závodník dostane mimo rytmus, bude se mu jízda špatně zachraňovat,“ pokračoval trenér Doroty Šamánkové a Marka Gajdečky.

 

Kvalifikace Big Airu započne ve středu v 17:35 středoevropského času, finále je na programu v pátek od 18:14.

 

Boulařský program ve Francii startuje o den později. Gajdečka a Šamánková vletí do závodního cyklu čtvrteční kvalifikací single mogul. Ženská část začíná 10:45, muži se vydají na start o dvě hodiny později. Finálové jízdy jsou poté na programu v pátečních 12:00, dual mogul se odjede celý v neděli od 10:30.Pomoc Ukrajině