Hudeček: Sezóna splnila očekávání. Před startem přípravy na následující zimu míří na operaci

Hudeček: Sezóna splnila očekávání. Před startem přípravy na následující zimu míří na operaci

6 min 58 s

Průlomová sezóna pro nadějného freeskiera Štěpána Hudečka, která odstartovala skvělým umístěním na SP v USA vrcholila závody na MS, kde Hudeček předvedl nejlepší skok kariéry, přinesla mimo jiné také další várku zkušeností. Jak se za ní ohlíží on sám společně se svým trenérem Josefem Kalenským?


Jak jste spokojení s uplynulou sezónu? Splnila očekávání?

 

Štěpán Hudeček: S uplynulou sezónou jsem velice spokojený. I přes to, že někdy to nevyšlo podle představ, i tak se mi povedlo zajet slušně v některých Svěťácích. Očekávání určitě splnila, dokonce i předčila, nasbíral jsem spoustu zkušeností a zažil i netradiční závody jako Playstreets.

 

Josef Kalenský: Uplynulá sezona více méně splnila očekávání. Štěpán se vracel po zranění a operaci lýtkové kosti, zároveň to byla pro Štěpána první sezóna ve Světovém poháru. Už v přípravě se mu dařilo skákat nové těžké triky a úspěšně je přenést i na sníh. V závodech to ovšem nebylo tak jednoduché, a ne všechny se vydařily dle očekávání, velkou roli hrála i psychika. Štěpán určitě načerpal hromadu nových zkušeností, které zužitkuje v následující sezoně.

 

Jaký výsledek byste vypíchl ze všech závodů sezóny? Může jím být Coppera Mountain?

 

Štěpán: Vypíchl bych stoprocentně Světový pohár v Big Airu v Copper Mountain v USA, kdy se mi povedlo 13. místo a jsem za to neskutečně rád.

 

Josef: Určitě ano. Štěpánovi se podařilo ustát trik double cork 1800 a dostal od rozhodčích perfektní známky. Vyneslo mu to umístění na 13. příčce, čímž vylepšil své dosavadní maximum ve Světovém poháru o patnáct míst.

 

Co vás nyní čeká před startem nové sezóny? Máte už plány do přípravy na tu novou?

 

Štěpán: Čeká mě ještě jedna operace kotníku, kde mi budou vyndávat železa z minulého roku, a pak už jen příprava jak fyzičky, tak na lyžích do bagu, a takový ten běžný koloběh přípravy. Doufám, že na konci léta se opět podívám na Nový Zéland.

 

Josef: Plány jsou velmi totožné s minulým rokem. V létě skoky na lyžích do nafukovacích bagů a učení nových triků. Na konci léta odlet opět na Nový Zéland a první ostrá příprava na sněhu. Na podzim už nás čekají první závody Světového poháru a také Prime Sessions na Stubai.

 

S jakými cíli předběžně půjdete do nové sezóny?

 

Štěpán: Cílem bude se dostat do finále SP a zajíždět průběžně top 30. Doufám, že s momentálními zkušenostmi to vyjde a moc se na to těším!

 

Josef: Zásadní se bude naučit nové triky a přenést je na sníh. To platí obecně pro každou sezónu. Rozhodně se musíme více soustředit na trénování závodních jízd ve slopestylu, což se dost těžce trénuje, protože podzimní snowparky k tomu nemají podmínky. Další věc bude práce s psychiko, a to  především odbourávání strachu a získání sebedůvěry. Štěpán se musí naučit dávat těžké triky ve slopestylu a s přehledem je i ustát.Pomoc Ukrajině