Skvělý Hudeček v Americe překonal osobní maximum. V Big Airu skončil třináctý!

Skvělý Hudeček v Americe překonal osobní maximum. V Big Airu skončil třináctý!

5 min 27 s

Parádní kousek se povedl Štěpánu Hudečkovi na Světovém poháru v americkém Copper Mountain. Český freeskier si vyjel kariérní maximum v podobě 13. pozice v kvalifikaci Big Airu, čímž překonal své dosavadní maximum hned o 15 míst. Daleko přitom nebyla ani účast ve finále.


„Jsem nadšený, nikdy se mi nic takového nepovedlo. Udělalo mi to obrovskou radost. Na to, v jakých to bylo podmínkách, to je úžasný výsledek,“ neskrýval Hudeček bezprostřední radost po závodě.

 

Jako kdyby všechno směřovalo k tomu, že se americká půda stane zlomovým dějištěm Hudečkova pokroku v jeho výkonnosti.

 

Český reprezentant vlétl do prvního skoku skvěle, se skóre 84,5 se po prvních rozjížďkách držel na postupové páté příčce.

 

Před druhým kvalifikačním skokem se ale možná i Hudečkovi stal při cestě za finálovou účastí osudným pád Němce Gessnera, který se nepříjemně zranil a než se dostal za doprovodu lékařů z dopadové plochy, Hudeček několik minut musel čekat v nepříjemných mrazivých podmínkách.

 

„Snažili jsme se Štěpána uklidnit, prohodit nějaký vtípek, ale v -15 stupních určitě promrzl víc, než bylo potřeba,“ vysvětloval bezprostředně po kvalifikaci trenér Josef Kalenský. „Byla to dlouhá prodleva, člověk vypadne z rytmu, trochu jsem ztratil cit v nohách,“ popisoval Hudeček situaci před druhým skokem.

 

Při něm se pokoušel o nový trik Doublecork 1800 double tailgrab, který před ním ještě nikdy nikdo neskočil. Hudeček jej měl najetý z tréninku, a i s podporou trenéra Kalenského si na něj věřil, při dopadu se ale nedokázal ideálně zkoordinovat.

 

„Ve vzduchu už jsem měl chycené oba graby, udělal jsem ale špatný pohyb do strany když jsem je pouštěl,“ vysvětloval český reprezentant, proč nakonec při dopadu téměř upadl.

 

„I tak jde ale o absolutně nejlepší výsledek. Upřímně jsme tušili, že se kvalifikace povede, protože se Štěpánovi dařilo skvěle při tréninku v náročných podmínkách. Jeho konkurenti naopak měli problémy,“ přibližoval Kalenský průběh přípravy na Copper Mountain.

 

Hudeček se navíc nyní může pyšnit druhým nejlepším českým umístěním v Big Airu v historii. Lepší výsledek před ním zajel pouze Matěj Švancer v Kreischbergu v lednu 2021, kde si vyjel 6. místo.

 

Hudeček byl po závodě plný nadšení natolik, že další Světový pohár by jel ideálně hned další den. „Už se moc těšíme do Francie po novém roce, budu se snažit zajet finále. S tímhle trikem chci určitě bojovat o nejvyšší příčky,“ uzavíral český freeskier.Pomoc Ukrajině