Marek Gajdečka v Hintertuxu na bedně. Dorota Šamánková šestá

Marek Gajdečka v Hintertuxu na bedně. Dorota Šamánková šestá

2 min 54 s

Marek Gajdečka zakončil kemp na rakouském Hintertuxeru skvělým skvělým počinem. Na závodech FIS OPEN si za svou jízdu vysloužil bodové ohodnocení, které jej vyšvihlo na medailové umístění, Dorota Šamánková mezi ženami dojela šestá.


Boulař Marek Gajdečka se po dvojité dávce desetidenního kempu zúčastnil FIS OPEN závodu na rakouském Hintertuxu a vedl si znamenitě. Lépe než český reprezentant dojeli pouze Mateo Jeannesson z Velké Británie, který obsadil první příčku s pohodlným náskokem a celkovým ziskem 77,43 bodů, a Kanaďan Mats Desautels.

 

Pro 18letého boulaře jde suverénně o nejlepší umístění na závodech pod hlavičkou FIS, jeho nejlepším dosavadním umístěním bylo 11. místo z ruského Krasnojarsku loni v březnu. „S kempem jsem spokojený, se závodem samozřejmě taky. Na kempu jsem se hodně vyjezdil, to může být klíčové i do sezóny, abych mohl zajíždět dobré výsledky.“

 

Pozadu nezůstala ani o něco málo zkušenější Dorota Šamánková, která si v Rakousku vyjela krásnou 6. pozici a potvrdila, že i v dalších závodech bude patřit k českým boulařským nadějím.

 

„Se soustředěním jsem moc spokojený. Trať k tréninku navíc byla na úrovni světového poháru. Celkově celý kemp určitě splnil očekávání, obecně jako tým jsme se určitě velmi posunuli,“ komentoval uplynulé soustředění trenér boulařů Vojtěch Bínek.Pomoc Ukrajině