Gajdečka si v dualech chuť nespravil, Hudečkovi nevyšla kvalifikace slopestylu

Gajdečka si v dualech chuť nespravil, Hudečkovi nevyšla kvalifikace slopestylu

4 min 15 s

Český boulař Marek Gajdečka po nevydařených single mogul závodech nenavázal lepšími výsledky ani v dualech. Štěpán Hudeček vstoupil také po několika odkladech do kvalifikace slopestylu, ani jemu se ale tentokrát nepodařilo najít recept na postupový klíč do finále.


„Trochu jsem zaspal na startu, kde jsem trochu ztratil. První skok byl dobrý, ale v navázání jsem udělal pár technických chyb. Snažil jsem se před druhým můstkem zrychlovat, bohužel se mi nepovedl spodní skok, na kterém jsem spadl,“ bylo na Gajdečkovi znát zklamání z pokažené jízdy.

 

Gajdečka po zranění Šamánkové těsně před MS držel v Gruzii v boulařských závodech jako jediný českou vlajku.

 

„Marek dokázal se soupeřem držet krok. I přes pár technických chyb na začátku se dostal zpátky do tempa,“ hledal pozitiva ze závodu dual moguls trenér boulařů Vojtěch Bínek.

 

„Je velká škoda, že nemohla startovat Dorka kvůli zraněnému kolenu. U Marka je škoda, že se mu do závodů nepodařilo přetavit věci z tréninku, ve kterých svým tempem stačí na další závodníky. Jsme samozřejmě trochu zklamaní, ale Marek je ještě mladý a párkrát si to ještě určitě zopakujeme,“ vyhlížel s nadějí další závody i sezónu Bínek.

 

Vrcholem sezóny bude pro Gajdečku MS juniorů, nad jehož dějištěm po odřeknutí původně plánovaného Švýcarska ještě visí otazník.

 

Hudečkovi se slopestyle nepodařil dle představ

 

Chyby se nevyhnuly ani jízdám Hudečka, které nakonec nestačily po pádu na postup do finále slopestylu.

 

„Říkal jsem Štěpánovi, ať si z toho nic nedělá, pořád je mu jen 19 a ve slopestylu je to o sbírání zkušeností. Teď se budeme soustředit na big air, který mu dlouhodobě jde a má v něm výsledky,“ vyhlížel trenér Hudečka Josef Kalenský s nadějí další program světového šampionátu.

 

Na Hudečka čeká kvalifikace big airu v pátek 3. března od 9:30 českého času, finále mužů je na programu v neděli od 7:12.Pomoc Ukrajině