Freestyloví  lyžaři odstartovali letní přípravu

Freestyloví lyžaři odstartovali letní přípravu

2 min 24 s

Po individuální jarní přípravě strávené v posilovně a na kole se freestylisté sešli na prvním kondičním soustředění ve Špindlerově Mlýně.


„Sezona byla dlouhá a náročná, a tak jsme nechali svěřence na tři týdny odpočinout. Od poloviny dubna do konce května pak rozeslali individuální tréninkové plány do posiloven, kde bylo zapotřebí nabrat svalovou hmotu zpět. Po posilovacím období nadešel čas sílu přeměnit do rychlosti a dynamiky,“ říká reprezentační trenér Michal Peč.

Jeho svěřence čekal na prvním společném soustředění nabitý a velmi pestrý program. „Zaměřili jsme se ještě z dvaceti procent na posilovnu a z osmdesáti procent na rychlost, obratnost a dynamiku. Pro závodníky jsme připravili sprinty, výskoky do schodů, kruhové tréninky, opičí dráhy a starty z pozic doplněné o hry a plavání. Trénovali jsme třífázově a kluci a holky toho měli dost,“ popisuje kouč.

Po úvodním kondičním soustředění čekaly freestylové lyžaře dva týdny individuální přípravy a 21. června začalo další kondičko, tentokrát na Klínech u Litvínova.  Červenec a srpen pak budou trávit ve Štítech skokanskou vodní přípravou.Pomoc Ukrajině