Freeskieři na úvod letní přípravy absolvovali kondiční kemp v Malé Úpě

Freeskieři na úvod letní přípravy absolvovali kondiční kemp v Malé Úpě

2 min 40 s

Mladí akrobatičtí lyžaři zahájili přípravu na novou sezonu. Naděje v disciplínách slopestyle a Big Air na přelomu května a června absolvovaly první společné kondiční soustředění v Malé Úpě. Po úvodní dřině už můžou vyhlížet následující kempy na lyžích.


Pod vedením dvojice reprezentačních trenérů Josefa Kalenského a Michale Peče se v Malé Úpě připravovalo hned čtrnáct mladých freestyle lyžařů z juniorské reprezentace, sportovního střediska mládeže a sportovního centra mládeže. Na úvodním kempu naopak chyběla současná jednička seniorské reprezentace Štěpán Hudeček, jenž se po únorové zlomenině lýtkové kosti v oblasti kotníku a následné operaci zatím připravuje individuálně.

„Kondiční soustředění bylo zaměřené především na vytrvalost a sílu.  Tréninky byly konzultované s kondičním trenérem Františkem Andrlem. Většina tréninků probíhala v tělocvičně z důvodu nepříznivého počasí, ale sportovce neminuly ani výběhy do kopců či schodů,“ popisuje reprezentační kouč Josef Kalenský.

Na dalších naplánovaných kempech v rámci letní přípravy na novou sezonu už si závodníci užijí také lyže. Trénovat budou především skoky do vody a následně i do nafukovacích bagů.  Pomoc Ukrajině