Finále Světového poháru v Deštném v plném proudu. Tři Češi v TOP 30, dále ale nepronikli

Finále Světového poháru v Deštném v plném proudu. Tři Češi v TOP 30, dále ale nepronikli

4 min 15 s

Historicky první podnik Světového poháru v lyžařském Big Airu na území České republiky má za sebou první závodní den. V Deštném v Orlických horách se z kvalifikace do dalších dějství nikomu z českých reprezentantů postoupit nepodařilo, body však připisuje hned trojice z nich – Štěpán Hudeček, Matěj Švancer a Vojtěch Břeský.


V prvním kvalifikačním heatu finálové zastávky celého ročníku Světového poháru se v domácím prostředí objevila hned čtveřice českých riderů, postupně se divákům představili Vojtěch Břeský, Radek Palkoska, Štěpán Hudeček a Jan Ferbr. V druhé skupině pak bojovali o postup do semifinále Vojtěch Ševeček a Matěj Švancer, jenž před závodem platil za největší českou naději.

Vítězi letošních Olympijských her mládeže v Laussanne se ale ani jedna ze dvou jízd nevydařila podle představ a dále nepronikl. „Vůbec se mi to nepovedlo. U obou skoků se mi na odraze srazily nohy, dostal jsem špatnou osu, a nepovedlo si mi tak udělat triky, které jsem chtěl,“ byl zklamaný Švancer. „Je to škoda, protože jinak je to tu nádherný, skvěle uspořádaný, velký skok… I tak jsem si to užil,“ dodal mladý talent, jenž sice do další fáze nepostoupil, ale i tak si připsal body za 29. místo. Společně s ním se do elitní třicítky dostali další dva Češi. Nejlépe nakonec dopadl Štěpán Hudeček, který obsadil 28. příčku. Vojtěch Břeský skončil třicátý. Kvalifikaci ovládl Francouz Antoine Adelisse. 

Program Světového poháru v Deštném pokračuje v sobotu, kdy je na programu nejprve od 18.00 semifinále, a vše vrcholí od 20.00, kdy si to nejlepší závodníci světa rozdají ve finále v přímém souboji o křišťálový globus. V Orlických horách naopak diváci bohužel neuvidí elitní ženské závodnice, jejichž závod byl vzhledem k aktuálním podmínkám organizátory zrušen.

Kompletní výsledky sobotního programu naleznete zde.Pomoc Ukrajině