Další stupně vítězů pro české boulaře. Stříbro a bronz na EP ve Finsku vybojovala Coufalová

Další stupně vítězů pro české boulaře. Stříbro a bronz na EP ve Finsku vybojovala Coufalová

2 min 42 s

Čeští boulaři zaznamenali další skvělý výsledek. Na Evropském poháru single moguls ve finském Taivalkoski si Eliška Coufalová hned dvakrát dojela pro stupně vítězů.


Česká vlajka je na posledních podnicích Evropského poháru boulařů vidět hodně vysoko. Na zastávce ve švédském Are-Duved se minulý týden blýskla především Dorota Šamánková, jež obsadila druhé místo. Těsně pod bednou ji na čtvrtém a pátém místě navíc doplnily Eliška Coufalová a Klára Gajdečková.

Další víkend se seriál Evropského poháru přesunul ze Švédska do Finska. A také ve středisku Taivalkoski se česká závodnice probojovala až na stupně vítězů. V sobotu to byla Eliška Coufalová, která si stejně jako před týdnem Šamánková dojela pro stříbro. A shodně byly českými reprezentantkami obsazeny také čtvrtá a pátá příčka, na kterých se seřadily právě Šamánková s Gajdečkovou. Z mužů dojel nejlépe Marek Gajdečka na 21. místě.

Coufalové se dařilo i v dalším závodu ve stejném dějišti. V podnělí si znovu dojela pro bednu, tenotkrát se umístila třetí. Gajdečková byla šestá a Šamánková osmá. Všichni tři čeští muži skončili ve třetí desítce startovního pole.Pomoc Ukrajině