Czech Freeski Tour 2022: Ve Vítkovicích se rozdávaly republikové tituly ve slopestylu

Czech Freeski Tour 2022: Ve Vítkovicích se rozdávaly republikové tituly ve slopestylu

4 min 24 s

Krkonošské Vítkovice přivítaly další podnik seriálu Czech Freeski Tour 2022, který byl zároveň mistrovstvím České republiky ve slopestylu. Tituly vybojovali Tereza Korábová (ženy), Jan Ferbr (muži), Marek Krčál (junioři) a Petr Muller (děti do 15 let).


Po zastávce v Deštném v Orlických horách v polovině února se Czech Freeski Tour 2022 přesunula do Krkonoš. Poslední únorový víkend byl v programu další díl seriálu ve Freestyle Area Vítkovice. Sobotní závod ve slopestylu byl navíc mistrovstvím ČR. Krom republikových titulů se jelo také o dvojnásobný počet bodů do celkového hodnocení seriálu.  

Závodilo se ve celkem čtyřech kategoriích – ženy, muži, junioři a děti od 6 do 15 let. Organizátoři tak připravili trať plnou překážek a skoků pro všechny věkové a výkonnostní úrovně. V pátek byly na programu dvě kvalifikační jízdy pro každého jezdce, v sobotu pak ti nejlepší z jednotlivých kategorií jeli svá finále.

Mezi ženami se ve čtyřčlenném finále nejlépe dařilo Tereze Korábové, druhá skončila Magdalena Krčálová a třetí místo brala Barbora Nováková. Mužům ve Vítkovicích kraloval Jan Ferbr před Radkem Palkoskou a Vojtou Ševečkem. Závod juniorů ovládl Marek Krčál, na stříbrné pozici skončil Jiří Lafek a bronz vybojoval Adam Zavadil. V kategorii nejmladších se pak z vítězství radoval Petr Muller, druhé místo obsadil Lukáš Peterka a třetí příčku Matěj Pecháč.  

O celkovém vítězi Czech Freeski Tour 2022 by se mělo rozhodnout v polovině března, kdy je na programu poslední podnik seriálu v Krušných horách.

Výsledky Czech Freeski Tour a MČR ve Vítkovicích:

Ženy:

1. Tereza Korábová
2. Magdalena Krčálová
3. Barbora Nováková
4. Tereza Nečasová
5. Adéla Krčálová
6. Gabriela Janoušková
7. Zuzana Nečasová

Muži:

1. Jan Ferbr
2. Radek Palkoska
3. Vojtěch Ševeček
4. Jan Ježek
5. Johan Walzel
6. Štepán Procházka
7. Adam Kyzivát
8. Jakub Roj

Junioři:

1. Marek Krčál
2. Jiří Lafek 
3. Adam Zavadil
4. Joachim Kiszka
5. František Koldus

Děti do 15 let:

1. Petr Muller 
2. Lukáš Peterka
3. Matěj Pecháč
4. Jakub Drnek
5. Damian Kiszka
6. Matěj Titz
7. Vojtěch Soukup
8. Daniel Albrecht
9.-10. Bruno Hřebíček
9.-10. Alvin Kubů
11.-12. Oliver Zouhar
11.-12. Hubert Karas

FOTO: Freeride.czPomoc Ukrajině