Cholenská v Arose bere 20. místo, Kučerová kvůli pádu v tréninku nestartovala

Cholenská v Arose bere 20. místo, Kučerová kvůli pádu v tréninku nestartovala

3 min 9 s

Diana Cholenská se potřetí v kariéře probojovala do elitní dvacítky ve Světovém poháru. Na startu závodu ve švýcarské Arose naopak chyběla druhá česká skicrossařka Nikol Kučerová, která měla pád v tréninku.


Dlouhodobá reprezentační jednička Nikol Kučerová se do Arosy přesunula rovnou z předcházejícího podniku Světového poháru ve francouzském Val Thorens, kde obsadila čtyřiadvacátou příčku. Ve švýcarském středisku však Kučerová nakonec do závodu nenastoupila po karambolu v tréninku. Nepříjemný pád se však naštěstí obešel bez vážnějších zranění. „Trochu jsem přestřelila nájezd a nestihla odraz, závod pro mě tím skončil. Vyšetření naštěstí žádnou zlomeninu neukázala, jen mám brutálně naraženou…,“ uvedla s narážkou na to, že pád nejvíce odnesla zadní část těla.

To druhá z českých reprezentantek Diana Cholenská se na po vynechání závodu ve Val Thorens na start v Arose postavila. V kvalifikaci obsadila sedmnáctou příčku, ve tříčlenné osmifinálové jízdě nestačila na vítězku kvalifikace Sandru Näslundovou ze Švédska a Tianu Gairnsovou z Kanady a celkově obsadila dvacáté místo.

Stříbrná medailistka z letošního mistrovství světa juniorů se do elitní dvacítky ve Světovém poháru skicrossařek probojovala potřetí v kariéře. Její dosavadní maximum je patnácté místo v únorovém závodě v gruzínském Bakuriani, při startu aktuální sezony v čínském Secret Garden byla na konci listopadu osmnáctá.Pomoc Ukrajině