Čeští freeskieři zahájili sezonu Světového poháru. Švancerovi těsně unikl postup do finále slopestylu

Čeští freeskieři zahájili sezonu Světového poháru. Švancerovi těsně unikl postup do finále slopestylu

3 min 11 s

Matěj Švancer byl při své premiéře ve slopestylu na Světovém poháru velmi blízko postupu do finále. Český freeskier ve čtvrteční kvalifikaci úvodního závodu na rakouském ledovci Stubai obsadil první nepostupové místo. V sobotním finále se nepředstaví ani další dva reprezentanti Vojtěch Břeský a Šimon Bartík, který po pádu v tréninku do závodu nenastoupil.


Nový ročník Světového poháru freestyle lyžařů odstartoval na rakouské Stubaii, kde byla ve čtvrtek na programu kvalifikace. V nominaci české reprezentace na úvodní slopestyle byla trojice závodníků ve složení Šimon Bartík, Vojtěch Břeský a Matěj Švancer.

Bartík si hned na začátku ročníku vybral pořádnou porci smůly, když při ranním tréninku spadl a do závodu nakonec nenastoupil. Břeský skončil ve druhém kvalifikačním heatu dvacátý a do finále se tak neprobojoval. Nejvýše z českých reprezentantů se umístil Švancer, jenž byl při své „svěťákové“ premiéře ve slopestylu blizoučko k postupu.

Šestnáctiletý talent si v prvním kole kvalifikace rozdělené do dvou heatů, přičemž z každého do sobotního finále postupovalo osm nejlepších závodníků, vyjel 74,66 bodu. Ty mu v tu chvíli stačily na postup. Jenže v druhém kole si polepšil rakouský jezdec Hannes Rudigier, jenž Švancera o jednu příčku odsunul na nepostupovou celkovou sedmnáctou pozici. Přitom ve druhém heatu by českému závodníkovi jeho skóre k postupu v pohodě stačilo, obsadil by tam šesté místo.     

Foto: FISPomoc Ukrajině