×
Čeští boulaři slaví úspěchy na Evropském poháru. Juniorka Coufalová byla ve Finsku čtvrtá

Čeští boulaři slaví úspěchy na Evropském poháru. Juniorka Coufalová byla ve Finsku čtvrtá

04.02.2019

První zastávka Evropského poháru v jízdě v boulích přinesla českým závodníkům první mezinárodní úspěchy letošní sezóny. Patnáctiletá Eliška Coufalová zajela ve finském středisku Taivalvaara svůj nejlepší výsledek kariéry a obsadila čtvrté místo, čímž zároveň splnila nominační kritéria pro kvalifikaci na dubnové mistrovství světa juniorů.

Dvoudenních závodů v severním Finsku konaných 1. a 2. února se za Česko účastnili dvě juniorky a dva junioři, Eliška Coufalová, Dorota Šamánková, Marek Gajdečka a František Coufal. V teplotách kolem -25°C se utkalo 43 mužů a 22 žen z Evropy a Severní Ameriky.

První den, věnovaný disciplíně Singles, se naši závodníci neprobojovali do finále a obsadili 14. a 19. místo v ženách a 31. a 33. místo v kategorii mužů. V disciplíně Duals (paralelní jízda v boulích) ale česká výprava zazářila. Eliška Coufalová vyhrála tři rychle po sobě jdoucí rozjezdy a o jediný bod jí utekla účast v jízdě o zlatou medaili, když ji výsledkem 13 ku 12 porazila Němka Lena Mayer. Následně česká juniorka prohrála jízdu o bronz s třiadvacetiletou Svetlanou Ivanovou z Ruska. Výsledkem si Coufalová vyjela kvalifikaci do italského Valmalenca na mistrovství světa juniorů.

Šestnáctiletá Dorota Šamánková obsadila v dualech krásné dvanácté místo po vyřazení nejzkušenější závodnicí startovního pole, rakouskou Melanií Meilingerovou. František Coufal vypadl v druhé rozjížďce po souboji s domácím, stříbrným Akselim Ahvenainenem a podruhé tak skončil na 31. pozici. Nejmladší český účastník, čtrnáctiletý Marek Gajdečka, předváděl v první jízdě rovněž fenomenální výkon, závratnou rychlost ale nezvládl, na spodním můstku skočil pouze rovně a dojel si tak pro 36. místo.

Česká výprava se spolu s Evropským pohárem přesouvá do jižnějšího Jyväskylä (FIN), kde bude 5. a 6. února bojovat o další úspěchy a nominace.

Kompletní výsledky z Taivalvaary naleznete zde.

Video


Skicross

Slopestyle

Aerials