Česká jízda na Evropském poháru ve slopestylu! Bartík byl druhý, Břeský čtvrtý

Česká jízda na Evropském poháru ve slopestylu! Bartík byl druhý, Břeský čtvrtý

4 min 13 s

Skvělé výkony předvedli čeští freestyle lyžaři na Evropském poháru ve slopestylu. Šimon Bartík ve slovinském Vogelu vystoupal na stupně vítězů, když obsadil druhé místo. Jeho reprezentačnímu parťákovi Vojtěchu Břeskému stupně vítězů těsně unikly a skončil čtvrtý.


Závod Evropského poháru ve slovinském středisku narušilo nevlídné počasí. Z původních dvou jízd se objela pouze první, tu druhou pořadatelé byli nuceni zrušit. Ani to však českým závodníkům v povedených výkonech nezabránilo a oba svěřenci reprezentačního kouče Romana Dalekého atakovali stupně vítězů.

Zkušenějšímu z českého dua se útok na bednu vydařil. Šimon Bartík zajel čistou jízdu, za kterou vyfasoval 87,33 bodu. Lepší hodnocení dostal pouze italský závodník Ian Rocca, jenž vyhrál se ziskem 91 bodů. Bartík tak obsadil druhou příčku a zaznamenal svůj nejlepší výsledek v Evropském poháru. „Jako už poněkolikáté nám letos nepřálo počasí a byla zrušena druhá jízda, naštěstí se mi na skocích povedlo odjet to, co jsem chtěl, jen rail jsem ještě mohl dát lépe. Nicméně velká spokojenost, na Evropském poháru jsem zatím lepší umístění neměl a díky tomu můžu startovat následující týden i na Světovém poháru v italském Seiser Almu,“ hodnotil po závodě Bartík.

Výbornou formu potvrdil i Vojtěch Břeský. Mladý závodník, který si minulý týden dojel pro životní 25. příčku na Světovém poháru ve švýcarské Silvaplaně, znovu předvedl čistou jízdu, za kterou od rozhodčích dostal 81,67 bodu. Stupně vítězů mu však těsně unikly, od třetího místa Itala Kiliana Moroneho ho dělily přesně dva body. „Dával jsem sw double 900, right cork 720 a fs 270 out z railu. Měli jsme jen jednu jízdu a ta se mi povedla. Závod byl fajn, mezi jezdcema byla super atmosféra, a ačkoliv nám počasí nepřálo, užil jsem si to do plnejch,“ řekl Břeský.Pomoc Ukrajině