Boulaři a Kučerová vyráží do Švýcarska, Na Špičáku se bude konat boulařské MČR

Boulaři a Kučerová vyráží do Švýcarska, Na Špičáku se bude konat boulařské MČR

3 min 26 s

Po uplynulém Mistrovství světa v Gruzii se čeští akrobaté vrací zpět do kolotoče Světových pohárů. Boulaře čeká zápolení ve švýcarském Engandinu, Kučerová poměří své schopnosti se soupeřkami ve Veysonnaz.


Česká boulařská reprezentace pod vedením trenéra Vojtěcha Bínka se po světovém šampionátu chystá ke Světovému poháru, na kterém hlásí jeden velký návrat. Po dlouhodobém zranění se do závodního kolotoče vrací Eliška Coufalová, kterou téměř rok trápilo zranění nohy.

 

Nepříjemnou zprávou jsou pokračující trable Doroty Šamánkové, které vyřadily českou reprezentantku už těsně přes mistrovstvím světa. Do závodů single i dual mogul ale zasáhnou Marek Gajdečka, Jan Rubáček a Filip s Vítem Zvalenými.

 

Boulařský program pokračuje i o víkendu závody FIS, které se zároveň stanou mistrovstvím České republiky.

 

„Závod na Tanvaldském Špičáku v Jizerských horách přinese na černé sjezdovce v sobotu Mistrovství ČR a v neděli 3. Český pohár. Na startu nebude chybět reprezentace ČR a možná i zahraniční závodníci. Můžeme se těšit i na mladší žáky a žákyně, kteří pojedou mimo FIS,” uvedl Daniel Honzig, sportovní ředitel akrobatického lyžování.

 

Skicrossaře čeká ve stejný termín na konci týdne Světový pohár ve Veysonnazu. Po úspěšném tažení mistrovstvím světa a skvělým 6. místem v týmovém závodě se ale ve Švýcarsku pravděpodobně nepředstaví Daniel Paulus, který bude doléčovat zranění.

 

Za Česko by se měla závodů účastnit pouze Nikol Kučerová, Diana Cholenská bude svoji přípravu směřovat na blížící se MS juniorů.Pomoc Ukrajině