Boulař Honzig si dojel pro životní maximum. V Číně byl 34.

Boulař Honzig si dojel pro životní maximum. V Číně byl 34.

3 min 25 s

Daniel Honzig si dojel pro nejlepší výsledek kariéry. Český boulař absolvoval na úvod sezony dva závody Světového poháru v čínském Thaiwoo. V sobotním klání se umístil na 34. příčce, kterou si vylepšil své dosavadní životní maximum. V neděli poté skončil čtyřiačtyřicátý.


Daniel Honzig v elitním seriálu Světového poháru jízdy v boulích závodí teprve druhou sezony. Jeho dosavadním maximem bylo 41. místo v americkém Deer Valley z ledna letošního roku. To ale o víkendu v čínském středisku Thaiwoo dokázal překonat a obsadil 34. pozici.  

Trať v Thaiwoo, která bude také hostit olympijský závod v roce 2022, si český závodník pochvaluje. „Moc se mi líbí a sedí mi! Boule a skoky jsou postavené tak, jak mají, a kopec je krásně rovný. I když má sjezdovka sklon 28 stupňů a délka přesahuje 230 metrů, tak se mi tady vždy jezdí dobře,“ říká Daniel Honzig. „Na první pohled je vidět, že tato vesnice i sjezdovka budou hostit další olympijské hry v roce 2022. Penězi se zde určitě nešetří a vše vypadá už nyní krásně,“ dodává.

Světový pohár v Číně byl rovněž jeho posledními závody v tomto kalendářním roce. První Světový pohár roku 2019 je na programu v kanadském Calgary 11. a 12. ledna. Do té doby se český reprezentant bude připravovat v domácím prostředí. „Letos jsem bohužel kvůli špatným klimatickým podmínkám neměl tolik času na trénink na sněhu. Nyní bych měl být nějaký čas doma a těší mě, že otevřel můj domovský areál Tanvaldský Špičák, a já tak mohu začít s tréninkem doma a připravit se na další závody,“ plánuje Honzig.Pomoc Ukrajině