Boulař Daniel Honzig vybojoval bronz na Evropském poháru, dařilo se také juniorům

Boulař Daniel Honzig vybojoval bronz na Evropském poháru, dařilo se také juniorům

4 min 49 s

Na Evropském poháru v boulích konaném 12. a 13. března ve francouzském Tignes se česká reprezentace představila zatím v nejsilnější sestavě. Ke kompletnímu juniorskému týmu se přidal i nejlepší český boulař Daniel Honzig, který vybojoval 3. a 6. místo. Mezi juniory byla s 6. a 7. místem nejlepší Klára Gajdečková.


„Trať mi docela seděla. Bylo krásné počasí a v boulích byl čerstvý sníh, takže to bylo náročnější na techniku jízdy, ale to mi vyhovuje,“ komentoval první závod, ve kterém jej porazili jen dva domácí závodníci, zkušený Honzig. Pro juniory patřila trať mezi jednu z nejtěžších vůbec – v lyžařském středisku v savojských Alpách se ještě pár let zpátky jezdily Světové poháry. Sobotní modré nebe navíc kontrastovalo s počasím o den dříve, kdy měl probíhat oficiální trénink. Kvůli mlze, sněžení a větru o rychlosti 90 km/h na něj ale nedošlo a závodníkům, kteří v Tignes nejsou doma, musel stačit hodinový trénink těsně před závodem.

Juniorky Dorota Šamánková a Eliška Coufalová, které na předcházejících závodech EP dosáhly na třetí a čtvrté místo, tak nebyly s to se plně vrátit do formy. Šestnáctiletá Klára Gajdečková, která minulou sezonu a začátek té letošní vynechala kvůli zranění kolenního vazu, ale juniorský tým podržela a slavila úspěšný návrat mezi závodníky, když obsadila 6. a 7. místo. Na solidní 21. pozici a dosavadním kariérním maximu se ze soboty na neděli vystřídali junioři Ondřej Haltuf a František Coufal. Adamu Huškovi a Markovi Gajdečkovi se nezadařilo, byť oba také ukázali dřímající potenciál.

Nyní se celý tým včetně Honziga přesouvá do švýcarského Airola, kde budou od 17. do 19. probíhat tři závěrečné závody Evropského poháru. „Série Světového poháru už letos skončila a EP je pro mě příležitost, jak nevyjít z formy a vyjet si FIS body proti lehčím soupeřům, než jsou na SP. Navíc si tu mohu užívat super týmové atmosféry, což se mi na svěťácích, kam jezdím sám s trenérem, nepoštěstí,“ uzavírá Honzig.

Kompletní výsledky z francouzského Tignes najdete zde.

Bronzovou jízdu Daniela Honziga si můžete prohlédnout níže.Pomoc Ukrajině