Show u konce, křišťálové glóby rozdány. Big Air v Deštném bavil

Show u konce, křišťálové glóby rozdány. Big Air v Deštném bavil

3 min 15 s

Skvělá show, ti nejlepší rideři současnosti a ohromná divácká kulisa. Česká republika poprvé v historii okusila kouzlo Světového poháru v lyžařském Big Airu. Zastávka nejprestižnějšího seriálu měla v sobotu na programu závěrečné rozhodující souboje celé sezony. Závod ovládl Francouz Antoine Adelisse, křišťálový glóbus za celkový triumf v hodnocení disciplíny putoval do rukou Norů Birka Ruuda a Giuliany Tanno.


Česká stopa na domácím Světovém poháru skončila už v páteční kvalifikaci, kde sice trojice Štěpán Hudeček, Matěj Švancer a Vojtěch Břeský pronikla do elitní třicítky a bodovala, na postup do další fáze závodu to ale nestačilo. V sobotu pak program pokračoval nejprve semifinále a poté finále mužů, závod žen byl naopak zrušen.

Poslední zastávku tohoto ročníku Světového poháru a vůbec největší skok, na kterém se v seriálu kdy skákalo, zvládl nejlépe Francouz Antoine Adelisse se skóre 194,25 bodu. Na stupních vítězů ho doplnili dva Norové - stříbrný Birk Ruud a bronzový Ulrik Samnoey.

Tím ovšem závěrečný ceremoniál neskončil. Na podiu přímo v dojezdu závodu se poté předávaly křišťálové glóby za celková vítězství v disciplíně Big Air. Pro něj si došel dnes stříbrný Nor Ruud, druhý byl Američan Alexander Hall, třetí skončil vítěz závodu v Deštném Adelisse. Mezi ženami v celkovém hodnocení kralovala Norka Giulia Tanno před krajankou Mathilde Gremaud a norskou závodnicí Johanne Killi.Pomoc Ukrajině