Akrobatům začíná v pátek Světový pohár, představí se Štěpán Hudeček

Akrobatům začíná v pátek Světový pohár, představí se Štěpán Hudeček

3 min 57 s

Ve švýcarském Churu odstartuje v pátek letošní ročník Světového poháru v akrobatickém lyžování v disciplíně Big Air. Česká republika bude mít ve Švýcarsku jedno želízko v ohni v podobě Štěpána Hudečka. “Jsou tu super podmínky, všichni jsou nadšení, že už to začíná. Trošku tu fouká vítr, dopad je měkký, skoro ideální,” uvedl přímo z místa jeho trenér Josef “Pepé” Kalenský.


Pořadatelé v Churu oproti loňsku malinko zvětšili konstrukci a dopad po skoku je o něco delší než dřív. “Určitě si ty úpravy pochvalujeme a moc se těšíme. Máme jen trochu obavy ze špatného počasí, které nám věstí předpověď na zítřek. Mohlo by pršet a možná ještě dojde k nějakým úpravám v programu,” popsal své pocity Kalenský.

Jediný český zástupce Hudeček si letos v únoru zlomil na závodech v Polsku lýtkovou kost a minulá sezóna pro něj tak předčasně skončila. Před sezónou pak absolvoval Hudeček podařené soustředění na Novém Zélandu. “Cílem je odjet to ve zdraví. Kdyby Štěpán skončil na bodech, byl by to úspěch. Kdyby ustál triky, se kterými jsme sem přijeli, bylo by to super,” přemítal trenér.

V Churu, kde se jede první ze čtyř Světových pohárů v letošní sezóně, se potká prakticky celá světová špička: “Konkurence je tu obrovská, chybí prakticky jen někteří závodníci z USA a Kanady. Američané a Kanaďané poslali do Churu spíše B-tým, ale i tito závodníci patří mezi absolutní špičku.”

V pátek pojedou nejdříve ženy, muže čeká závod okolo oběda, finále je na pořadu od osmi večer. Finální časy budou ještě mohou být upřesněny v závislosti na počasí. V sobotu na stejném místě budou závodit snowboardisté.Pomoc Ukrajině