Akrobatičtí lyžaři se představili na exhibici v rámci festivalu The Most Fest

Akrobatičtí lyžaři se představili na exhibici v rámci festivalu The Most Fest

4 min 4 s

Reprezentační týmy akrobatického lyžování se o prodlouženém víkendu 12. - 14. srpna představily v rámci hudebně-sportovního festivalu The Most Fest. Závodníci na sjezdovce se sněhem vyráběným přímo na místě i přes vysoké letní teploty zvládli potrénovat a předvést triky veřejnosti při exhibicích.


K jezeru Most se o víkendu vydalo široké zastoupení reprezentantů v různých disciplínách akrobatického lyžování. Nechyběla česká jednička ve slopestylu a Big Airu Štěpán Hudeček s mládežnickými závodníky Petrem Müllerem, Jakubem Koulou, Eliaszem Kiszkou a Markem Krčálem, šestice boulařů ve složení Marek Gajdečka, Matyáš Kroupa, Jan Rubáček, Vít Zvalený a Filip Zvalený a trojice skicrossařů Nikol Kučerová, Diana Cholenská a Jakub Lomský.

V rámci festivalu The Most Fest se reprezentanti představili na dvou exhibicích v pátek a v sobotu a na skoku i překážkách na improvizované sněhové sjezdovce předvedli veřejnosti skvělé triky. Další čas v areálu využili k tréninku v probíhající přípravě na nadcházející zimní sezonu.

„Kvůli vysokým letním teplotám byla dřina udržet sjezdovku sjízdnou, ale naštěstí jsme měli plný stan sněhu ze snowfactory, který vyráběl sníh nepřetržitě od čtvrtka do soboty. Každý z nás musel přidat ruku k dílu, aby se to povedlo postavit. Trenér SCM slopestylu Michal Peč jezdil s bagrem a ostatní házeli sníh a solili skok a nájezd, aby ztvrdnul. Vždy jsme ale na exhibici měli sjezdovku připravenou,“ řekl sportovní ředitel akrobatického lyžování Daniel Honzig.

Závodníci disciplíny Mogul Skiing se po festivalu přesunuli jen o kousek dál do Jumparku Matylda, kde pokračují v tréninku skoků do vody. Freeskier Štěpán Hudeček zamířil do rakouského Banger parku a poté odlétá na Nový Zeland za sněhem. Skicrossová reprezentace také vyhlíží sníh v Itálii nebo Švýcarsku, kam by měla odjet koncem srpna.Pomoc Ukrajině