Acrobat Park hostil druhý závod Českého poháru v aerials

Acrobat Park hostil druhý závod Českého poháru v aerials

3 min 7 s

V neděli 7. srpna se ve Štítech uskutečnil druhý závod Českého poháru v disciplíně aerials. Organizace akce se zhostil Šumperský Ski Klub za podpory Acrobat Parku a domácí prostředí přineslo své ovoce.


Nedělní den přál nejen počasí, ale i akrobatickým skokům aerials s dopadem do vody. Trénink začal již v 10 hodin dopoledne, kdy se do Štítů sjeli především šumperští akrobaté. Mezi závodníky se ukázali i dva noví skokani a vůbec neztratili.

Stejně jako před třemi týdny, tak i tento víkend se závodilo ve dvou věkových kategoriích. Holky a kluci do 15 a nad 15 let. Přesně v poledne se rozjelo dvoukolové závodění. Každý skokan musel předvést dva různé skoky, které se sčítaly. Vše se odehrávalo na malém můstku a k vidění byla jak jednoduchá salta s vrutem, tak i přímé skoky, které jsou nedílnou součástí repertoáru každého mladého skokana.

Druhý díl Českého poháru byl nejvíce obsazen v kategorii chlapců do 15 let. Zde vyhrál Jakub Dressler ze Ski klubu Šumperk, který předvedl salto prohnutě a salto skrčmo. Mezi dívkami do 15 let vyhrála teprve devítiletá Alžběta Kulhánková.

Bývalá sportovní gymnastka Adéla Měrková ukázala své schopnosti a svůj první závod vyhrála v kategorii dívky nad 15 let. Kategorii kluků nad 15 let ovládl Matyáš Kroupa s jednoduchým saltem a saltem s vrutem.

Další závod letního Českého poháru se uskuteční 28. 8. pod organizační taktovkou SK Ještěd Liberec.Pomoc Ukrajině