Třetí díl českého poháru – Štítná nad Vláří - Popov

6 min 39 s

Sportovní areál v Štítná nad Vláří hostil třetí letošní závod nejvyšší domácí pohárové soutěže travních lyžařů. O body do Českého poháru se znovu bojovalo ve třech tradičních disciplinách (slalom, obří slalom, superobří slalom).

Při sobotní obřím slalomu a odpoledním superobřím slalomu byly k vidění špičkové sportovní výkony našich nejlepších travařů a dokonce počasí přálo pořadatelům i závodníkům a nenarušilo nabitý program úvodního dne.

V kategorii přípravka děvčat se na nejvyšším stupínku umístila závodnice z OK SKI Pardubice - Aneta Koryntová , která své vítězství zopakovala i v odpoledním superobřím slalomu. Mezi stejně starými chlapci se také dvakrát radoval Jan Jůza z TJ Sokol Předklášteří.

Koryntová Aneta - Ok Ski Pardubice

Double slavili i Eliška Rejchrtová (OK SKI Pardubice) a Martin Borák (4ski Ostrava), kteří nenašli přemožitel v předžačkách / předžácích.

Až mladší žačky měly dvě zlatá děvčata. V obřím slalomu si s tratí nejlépe poradila Šárka Abrahamová z TJ Slovan Moravská Třebová a v superobřím slalomu dominovala Slovenka Nikol Fričová.

Mladší žáky ovládl opět jediný závodník. Vítězem obou disciplín se stal Jan Borák z 4ski Ostrava.

Starší žákyně vyhrála v superobřím slalomu Barbora Hlaváčová (OK SKI Pardubice). U starších žáků si podobně bezchybně počínal Martin Barták ze SKI klubu České Petrovice a odvezl si také dvě zlata.

Junioři a dospělí se o víkendu představili v závodě FIS, ze kterého se jim počítali body i do Českého poháru. S tratí ve Štítné, která bude hostit mistrovství světa juniorů v příštím roce, se Češi bili statečně. V obřím slalomu se Martin Štěpánek blýsknul stříbrem, když po vynikajících výkonech zaostal za Italem Frauem pouhých 12 setin vteřiny. Výborné 6.místo vybojoval Jan Gardavský a sedmý skončil Lukáš Kolouch.

V odpolední části programu viděli diváci opět skvělé výkony. Mezi ženami se na „bednu“ prosadila Adéla Kettnerová. Bojovnou jízdou dokázala , že patří do světové špičky a závod dokončila na druhém místě za vítěznou Slovenkou Míkovou. V mužském superobřím slalomu se do elitní desítky dostalo znovu trio českých lyžařů. Na 5. až 7.místě se seřadili Gardavský, Kolouch a Štěpánek.

Do nedělního slalomu se i ti nejmenší zase pustili s velkou chutí. Ve všech žákovských kategoriích potvrdili skvělou formu všichni vítězové ze sobotního superG.

Starší žáci : Martin Barták

Adéla Kettnerová v kategorii žen sice chybovala, ale nevzdala to a podařilo se jí „urvat“ bronz. Vítězství si odvezla Rakušanku Kristin Hetfleisch. Velmi dobrým výkonem se prezentovala Dominika Dudíková, které patřilo 6.místo.

Vítězem nedělního slalomu mužů se stal Michael Stocker z Rakouska. Nejlepší z našich byl tentokrát Tomáš Soltík na skvělém 6.místě. Do desítky nejlepších slalomářů se probojoval také desátý Adam Hromádko.

Český pohár bude pokračovat finálovými starty v rámci mistrovství České republiky, 13.- 14.9.2014 v Předklášteří.