Stříbro a bronz! Jan Gardavský byl na Světovém poháru v Kaprunu dvakrát na pódiu

5 min 20 s

Třetí zastávka Světového poháru byla na programu rakouském Kaprunu. A českým reprezentantům v travním lyžování se na tamní sjezdovce poměrně dařilo. Výsledkem jsou dvě "bedny" a dalších několik umístění v elitní 10. Nejlépe se dařilo Janu Gardavskému, jenž si domů odvezl stříbro a bronz.

Trať, kde se příští rok pojede mistrovství světa, si vyzkoušelo 50 závodníků z osmi zemí. Hned v pátečním superobřím slalomu potvrdil stabilní formu Jan Gardavský, který se ve vyrovnaném závodě prosadil na stupně vítězů. Pouhých 6 setin ho dělilo od stříbrného Itala Eduarda Fraua. Z vítězství se radoval švýcarský lyžař Mirko Hueppi. Celá špička byla velmi vyrovnaná a ztráta 28 setin na bronz znamenala skvělou sedmou příčku pro dalšího českého reprezentanta Lukáše Koloucha.

V sobotu byla na programu superkombinace, která Čechům přinesla hned pět umístění v TOP 10. V závodě žen se Magdaléna Kotyzová po úvodním Super G usadila na 7. místě, ve druhé, slalomové časti trefila dokonale rytmus i stopu a třetím nejrychlejším časem slalomu potvrdila výbornou 7. příčku. Devátá byla Dominika Dudiková. Vítězkou se stala domácí Jaqueline Gerlachová.

Také muži předvedli parádní výkony a hned tři se probojovali mezi šest nejlepších.Jan Gardavský se vyrovnaným výkonem v obou kolech vyhoupl na druhé místo, pouhé 4 desetiny za vítězným Italem Frauem. Lukáš Kolouch ho skvěle doplnil a druhým nejrychlejším slalomovým časem se posunul na celkově 5. místo. Výborné šesté místo patřilo Martinu Bartákovi, který se tak dostal do vedení celkového pořadí juniorů ve Světovém poháru.

V závěrečném nedělním závodě v Kaprunu se naši reprezentanti na stupně vítězů neprosadili. V obřím slalomu se nejvýš z Čechů vyhoupl Martin Barták, jenž sedmým místem znovu potvrdil skvělou formu před mistrovstvím světa juniorů v Íránu. Zvítězil opět Edoardo Frau před domácím duem Zickbauer - Stocker.

Do první desítky se dostali také Lukáš Kolouch na deváté a Jan Gardavský na desáté pozici. Skvělým 13. místem se prezentoval Martin Soltík a mezi patnácti nejlepšími muži jej doplnil i 15. Hynek Rajch.V ženách se české duo Kotyzová a Dudíková seřadilo na 7. a 8. místo. Z vítězství se radovala domácí lyžařka Kristin Hetfleischová.

Příští víkend se naši nejlepší travaři sejdou při Českém poháru v Olešnici a 24. července odlétá český výběr na juniorské MS do íránského Dizinu.

Kompletní výsledky Světového poháru v Kaprunu naleznete zde.