Travní lyžování
Pozvánka na 1. soustředění reprezentace

17.04.2014

Místo konání: Štítná nad Vláří - Popov, Datum konání: od středy 30.04. do neděle 04.05.2014

Předběžný kalendář lyžování na trávě 2014

03.12.2013

Ke stažení je první verze kalendáře pro rok 2014. Jen prosím pamatujte, že se jedná o předběžnou verzi, která ještě v průběhu března a dubna dozná změn. Především pak bude potřeba v závislosti na FIS a SP závodech upřesnit ty české.

Král je zpět na trůnu. Němec získal třináctý titul mistra světa a stal se před očima japonské princezny jedničkou celého šampionátu

08.09.2013

Skvělá forma vydržela českým reprezentantům až do konce světového šampionátu v lyžování na trávě v japonském Šičikašuku. V závěrečném slalomu opět slavili double, druhý titul zde získal 37letý Jan Němec, nejúspěšnější lyžař historie. Martin Štěpánek, mistr světa ze super-G, dojel pro stříbro.

Němec vstal z mrtvých, první letošní výhrou vybojoval další titul mistra světa na trávě

07.09.2013

Nezdolný bojovník překonal víc než rok trvající bolest a dojel si pro další titul mistra světa do své bohaté sbírky. Jan Němec nedokončil loňskou sezonu a na podzim podstoupil operaci kolenních vazů a zadního stehenního svalu. Celé letošní léto se trápil a na vítězství, na něž býval zvyklý, se načekal až do září. Na mistrovství světa v japonském Šičikašuku získal zlato v obřím slalomu.

Zemětřesení, opičky a princezna. Travní lyžaři zahajují mistrovství světa v Japonsku

05.09.2013

Po více než třicetihodinové cestě už čeští lyžaři na trávě hoblují svah v Šičikašuku. V následujících dnech zde vyvrcholí sezona světovým šampionátem. Češi tu obhajují tři medaile z předloňského Goldingenu. A už znají zdejší pozdrav Sayonara.