×
Dvě medaile na úvod SP travních lyžařů. Barták bere stříbro, Gardavský bronz

Dvě medaile na úvod SP travních lyžařů. Barták bere stříbro, Gardavský bronz

13.06.2017

Travní lyžaři mají za sebou start nové sezony Světového poháru. V rakouském Rettenbachu byl na programu první podnik seriálu, ze kterého si čeští závodníci odvezli hned dvě medaile. Martin Barták vybojoval stříbro v superkombinaci, Jan Gardavský byl bronzový v obřím slalomu.

Prestižní seriál otevřel tradičně jako každý rok podnik v rakouském Rettenbachu, kam se sjelo na 50 závodníků ze sedmi zemí.Start další sezony Světového poháru travních lyžařů provázely ideální podmínky a krásné slunečné počasí s teplotou kolem 28 stupňů. V sobotu byl na programu obří slalom, v neděli se jela superkombinace.

Skvěle si v sobotu počínal především Jan Gardavský. Zkušený závodník předvedl v druhém kole obřího slalomu nejrychlejší čas ze všech závodníků, který ho vynesl k první české medaili této sezony. Gardavský vybojoval bronz, lepší byli pouze vítězný Edoardo Frau z Itálie a druhý Rakušan Michael Stocker.

O jednu příčku unikly stupně vítězů Dominice Dudíkové, kterou na bednu nepustily Rakušanky Jacquelin Gerlachová s Lisou Wusitsovou a Slovenka Barbara Míková. Krásné šesté místo bral Martin Štěpánek. 

V nedělní superkombinaci předvedl vynikající výkon Martin Barták. Český talent se díky bezchybné jízdě ve slalomové části vyšvihl na stříbrnou pozici před vítěze sobotního závodu Fraua. Zlatou medaili si vyjel Rakušan Marc Zickbauer.

V superkombinačním závodě si velice nadějně vedli po prvním kole i Gardavský a Adéla Kettnerová. Ani jeden z nich se však nedokázal vypořádat se slalomovými brankami a závod nedokončili. „Honza měl ke své druhé medaili opravdu blízko. Bohužel si v předposlední bráně kopnul, ztratil rovnováhu a do poslední branky už se nevešel.Adéla zase vypadla v rychlé střední části tratě,“ přiblížil trenér české reprezentace Daniel Mačát. Partneři