×
“Bude to neuvěřitelně těžké, ale máme na to!“ Češi chtějí z mistrovství světa medaili

“Bude to neuvěřitelně těžké, ale máme na to!“ Češi chtějí z mistrovství světa medaili

05.09.2017

V rakouském Kaprunu začíná mistrovství světa v travním lyžování a třináctičlenný český tým bude útočit na medaile. “Bude to neuvěřitelně těžké. Tak nabité mistrovství snad nepamatuju. Ale máme na to,” věří trenér národního týmu Daniel Mačát.

“Vezeme do Kaprunu silný tým, ale adeptů na zlato je mnoho. Šanci dosáhnout na titul v každé disciplíně má asi 11 žen a 15 mužů. Adéle Kettnerové se na tamní sjezdovce velmi daří a teď si na MSJ zvedla sebevědomí. Martin Barták je skvěle připraven a do medailových bojů by měli zasáhnout i Jan Gardavský a Martin Štěpánek, pro kterého to bude pravděpodobně poslední šampionát,” vyjmenoval Mačát česká želízka.

Adéla Kettnerová i Martin Barták se do Kaprunu přesouvali společně s dalšími juniory ihned po juniorském mistrovství světa, kde Barták jako hlavní favorit bral všechny čtyři zlaté a Kettnerová i odvážela zlato a dvě stříbra. Šanci mají i na seniorském šampionátu, vždyť zrovna Kettnerová zde stála už šestkrát na stupních vítězů ve Světovém poháru a z toho třikrát na nejvyšším stupínku. “Martin tu sice tak oslnivou bilanci nemá, ale letos zažívá přelomovou a snovou sezonu a patří do okruhu favoritů na medaili,” říká Mačát.

“Pokud to vydá na medaili, budu rád. Je to určitě jeden z mých letošních cílů. Ale na druhou stranu vím, že je nás s tímto cílem letos opravdu hodně,” zůstává juniorský suverén Barták nohama na zemi.

Svah, na němž se jedou všechny mistrovské závody, čeští lyžaři už dobře znají. Nechyběli ani na jednom ze čtyřech závodů Světového poháru, které se v rakouském středisku konaly. “Svah je už tradičně velmi dobře připraven. Je vidět, že tady poslední dobou hodně pršelo. Podklad je měkký a takřka ideální. Bude to krásný, ale náročný závod,” popisuje druhý z trenérské dvojice Ladislav Novotný. “Kopec známe dobře, ale pro letošek je připravena jedna malá změna v SG, kde postavili umělý skok. Je postaven na dobrém místě, takže by neměl dělat závodníkům extra problémy. Nejsme na to sice moc zvyklí, ale bude to zajímavé zpestření,” dodal Mačát.

Šampionát startuje ve středu super obřím slalomem. Ve čtvrtek čeká závodníky nejnáročnější den, když nastoupí na start kombinace. V pátek pokračuje mistrovství slalomem speciál a zakončí jej sobotní obří slalom.

Aktuální informace najdete na facebooku Travní lyžování nebo na czech-ski.com.

Fotogalerie


Partneři