×
Triumf Ester Ledecké! V Cortině vyhrála paralelní slalom

Triumf Ester Ledecké! V Cortině vyhrála paralelní slalom

17.12.2016

Ester Ledecká slaví první vítězství v sezoně. Česká snowboardistka vyhrála druhý podnik Světového poháru. V italské Cortině d'Ampezzo porazila ve finále paralelního slalomu Rakušanku Danielu Ulbingovou.

Byl to úspěch, který se nerodí snadno. Ledecká zajela v kvalifikaci čtvrtý čas. V prvním kole se postavila proti Rusce Jekatěrině Chatomčekovové, kterou porazila těšně o sedm setin sekundy. Ve čtvrtfinále si poradila s Rakušankou Sabine Schöffmannovou a v semifinále přešla i přes Italku Nadyu Ochnerovou, která ovšem spadla a česká závodnice si tak v poklidu dojela pro finále.

V něm Ledecká vyzvala Danielu Ulbingovou. Česká sněhová obojživelnice odstartovala výborně a získala před rakouskou sokyní náskok. Ulbingová musela riskovat, aby úvodní ztrátu dohnala, pří tom se dopustila chyby a vyjela z trati. Ester si tak pohodlně dojela do cíle pro první triumf sezony.

Už ve čtvrtek jela Ledecká první snowboardový závod sezony v Carezze, v paralelním obřím slalomu vybojovala druhé místo. Dnešní triumf jí tak vynesl do čela celkového pořadí Světového poháru.Generální partner

Oficiální partneři

Produkce soutěží

Partneři