Snowboarding
Češi zcela ovládli Evropský pohár v slopestylu a big airu  v Bjelasnici

Češi zcela ovládli Evropský pohár v slopestylu a big airu v Bjelasnici

09.02.2015

V bosenské Bjelasnici pokračoval o víkendu závody ve slopestylu a big airu FIS Evropský pohár ve freestyle snowboardingu. Češi si odváží všechna první místa! Velká gratulace!

Freestyle snowboardista Martin Mikyska byl osmý v U-rampě na Univerziádě

08.02.2015

Jeden z největších úspěchů kariéry si na Zimní světové univerziádě ve španělské Sierra Nevadě připsal freestyle snowboardista Martin Mikyska, když v závodě v U-rampě skončil osmý. Druhý český zástupce, Petr Horák, nepostoupil z kvalifikace a byl patnáctý.

Ester Ledecká znovu neporažena. V Sudelfeldu ovládla paralelní obří slalom

07.02.2015

Druhé sezónní vítězství ve Světovém poháru a zároveň třetí v kariéře. Snowboardistka Ester Ledecká vyhrála paralelní obří slalom v německém Sudelfeldu. V součtu jízd za sebou překonala Švýcarku Zoggovou. Třetí byla Rakušanka Kreinerová.

Ve španělské Granadě začala 2. část Univerziády

05.02.2015

Do španělské Granady odletěla snowboardová výprava ve šložení Albert Jelínek (paralel), Petr Horák a Martin Mikyska (U-rampa, slopestyle), Katka Chourová, Petr Bohunek, Štěpán Kubičík a Dan Martinek (snowboardcross). Držme jim palce!

Ester Ledecká si vzpomínky na vítěznou Roglu neoživila, v paralelním obřím slalomu skončila pátá

31.01.2015

Před rokem slavila ve Slovinsku premiérové vítězství ve Světovém poháru. Tentokrát Rogla vystavila Ester Ledecké stopku už ve čtvrtfinále. Česká snowboardistka tak v paralelním obřím slalomu zopakovala umístění z posledního závodu. Pátá byla v této disciplíně i před týdnem na mistrovství světa v rakouském Lachtalu.

Snowboardcrossař Koudelka byl třináctý v individuálním závodě na EYOFu a vzbudil zájem zahraničních týmů

28.01.2015

Solidní třináctou příčku vybojoval v individuálním závodě na Evropském olympijském festivalu mládeže snowboardcrossař Matouš Koudelka. Mladý český talent se přitom této disciplíně věnuje pouhých pár měsíců. Svým talentem oslovil i trenéry zahraničních týmů.

Dnes 28.1.2015 na EYOWF týmová soutěž SBX

28.01.2015

Držte nám palce! Závod začíná ve 13:00 hodin.

FIS EP PSL Mariánské Lázně 24.-25.2.2015

27.01.2015

FIS Evropský pohár ve snowboardingu v Mariánských Lázních, odkládaný kvůli nedostatku sněhu, má nový a snad už definitivní termín. Souboje v paralelních slalomech vypuknou ve Skiareálu Mariánky ve dnech 24.-25.únor 2015.

Český juniorský SBX tým na EYOWF 2015

26.01.2015

V těchto dnech probíhá v rakouském údolí Montafon Zimní evropský olympijský festival mládeže EYOWF 2015. Český snowboarding reprezentují v disciplíně snowboardcross Anna Janisová, Kateřina Louthanová, Amálie Švabíková, Sára Veselková, Jan Ambrož, Marek Diviš, Matouš Koudelka a Adam Počinek. Dnes se jel ve středisku Schruns - Hochjoch závod jednotlivců. Nejlépe se dařilo Matoušovi "Koudymu" Koudelkovi, který v konkurenci 47 jezdců vybojoval 13.místo. Ve středu pokračuje SBX závody smíšených dvojic.

Akademické mistrovství ČR ve snowboardingu

26.01.2015

19.-20.2.2015 se v areálu Větrný vrch na Dolní Moravě uskuteční Akademické mistrovství ČR v disciplínách SBX a PSL. Přihlášky do 5.2.2015 na radim.kofranek@osu.cz

Ester Ledecká další světový titul nepřidala. V paralelním obřím slalomu skončila pátá

23.01.2015

Čtvrtfinále bylo tentokrát konečnou pro včerejší mistryni světa Ester Ledeckou. Stopku na cestě za další medailí vystavila české závodnici Švýcarka Julie Zoggová. Paralelní obří slalom vyhrála domácí Claudia Rieglerová před Ruskou Alenou Zavarzinovou a Japonkou Tomokou Takeučiovou.