×
Splnila jsem si sen, říká Eva Samková. Těší se na koně, psa i výlety

Splnila jsem si sen, říká Eva Samková. Těší se na koně, psa i výlety

28.03.2017

O víkendu si splnila sen, když v posledním závodu sezony ovládla celkové hodnocení Světového poháru. Teď si snowboardcrossařka Eva Samková hodlá naplno užít měsíc zaslouženého volna. Čeká jí kůň Pepin, výlety i studijní povinnosti. A v polovině května už se opět vrhne do přípravy na novou sezonu, ve které bude obhajovat zlato z olympiády.

Minulý rok ti křišťálový glóbus ještě těsně utekl, teď už to dopadlo dobře. Co pro tebe tohle vítězství znamená?

Svěťák jsem chtěla vyhrát od té doby, co jsem začala jezdit. Beru to jako splněný sen. Zvítězila jsem o necelých sedm set bodů, což je celkem dost. Minule mi to uteklo o čtyřicet bodů, což zase bylo docela málo.

Dá se to srovnat s triumfem na olympiádě?

Na olympiádě jsem nebyla zas až taková favoritka. Tohle jsem si přála dlouho, tři dny před posledním závodem jsem byla dost nervózní, bylo to docela nepříjemné. Pořádně jsem se mohla vyspat až po závodě.

Máš už rozmyšleno, kam si křišťálový glóbus uložíš?

U sebe doma v Praze nemám poličku, takže asi do Vrchlabí. Určitě ho bude chtít vidět děda, to je takový strážce všech mých trofejí. Asi do glóbu nalijeme i šáňo, ale blbě se z toho pije.

Hned po rozhodujícím závodě jsi prozradila, že tě to trochu dojalo, což u tebe nebývá zvykem. Kdy jsi byla naposledy dojata před tím?

Když jsem po olympiádě dostala koně Pepina, ten mě samozřejmě dojal úplně nejvíc. Zrovna zítra plánuju za Pepinem zajít, vezmu proběhnout i psa. Moc se na to těším.

Co jiného tě teď po sezoně ještě čeká?

Budu se muset začít připravovat do školy. Druhý ročník je v polovině a já jsem zatím spíš na začátku. Ale mám vytipované studenty ve škole, kteří jsou připravenější než já. Snad mi pošlou věci, které mám udělat. Jinak chci být právě hodně na koni, jezdit na kole a taky si užít pár výletů po České republice. V půlce května už mi začne příprava na novou sezonu.

Máš už v hlavě olympijské hry v Pchjongčchangu, kde budeš obhajovat zlato?

Vůbec, to je ještě strašně daleko. Je teprve léto, čeká mě celá příprava, pak je na programu pět svěťáků. Až na olympiádu přijedu, tak to začnu řešit. Člověk samozřejmě bude nervózní, přece jen je to obhajoba. Ale jedno zlato už mám, takže to může být jenom lepší.  Generální partner

Oficiální partneři

Produkce soutěží

Partneři