×
Snowboardcrossaři nabrali směr Nový Zéland. Evu Samkovou a spol. čeká další fáze přípravy

Snowboardcrossaři nabrali směr Nový Zéland. Evu Samkovou a spol. čeká další fáze přípravy

24.07.2017

Snowboardcrossaři Eva Samková, Vendula Hopjáková a Jan Kubičík vstupují do další fáze předolympijské přípravy. V neděli odletěli na Nový Zéland, odkud se po dvou týdnech přesouvají do Chile a Argentiny. Zde také v září absolvují první zastávku v rámci série závodů Světového poháru.

„Budeme trénovat na tratích s parametry Světového poháru s těmi nejlepšími závodníky. Důležitým aspektem soustředění je i aklimatizace,“ říká trenér Marek Jelínek​, který se u týmu prostřídá s Jakubem Flejšarem,​ servismanem JP Trottierem a fyzioterapeutem Kryštofem Kubou​.

Na Zélandu se tým bude věnovat převážně skokům a slalomu. V Chile pak přidá startovní sekci a boule. V Argentině v Patagonii si závodníci zatrénují spolu se světovou špičkou. V září se Eva a spol. představí na Cerro Catedral v závodech Světového poháru.

Olympijské hry se konají příští rok v Korei. Jedním z důvodů dlouhého soustředění ve vzdálených destinacích tak je aklimatizace. „Čekají nás tři přesuny do různých časových pásem. Budeme průběžně vyhodnocovat, jak se jednotliví závodníci přizpůsobují, abychom byli dobře připravení na příští rok. Spolupracujeme s paní docentkou Zdeňkou Bendovou, vynikající expertkou na fyziologické adaptace a biorytmy,” doplňuje Marek Jelínek.

Program soustředění

23. 7. Odlet z Prahy na Nový Zéland (UTC +12)

6.8. - 17. 8. Chile (UTC -4)

17. 8. - 11. 9. Argentina (UTC -3)

11.9. Odlet do ČR (UTC +2)Generální partner

Oficiální partneři

Produkce soutěží

Partneři