×
Snowboardcrossař Kubičík skončil v olympijské premiéře v osmifinále

Snowboardcrossař Kubičík skončil v olympijské premiéře v osmifinále

15.02.2018

V programu zimních olympijských her v Pchjongčchangu poprvé přišel na řadu snowboarcross. Jediný mužský zástupce České republiky Jan Kubičík postoupil z kvalifikace, stopku mu poté vystavilo osmifinále. Zlatou medaili obhájil Pierre Vaultier z Francie.

Kubičík při své olympijské premiéře zajel v kvalifikaci 32. čas a postoupil do vyřazovacích jízd. Následné osmifinále však bylo pro českého reprezentanta konečnou. Ve svém heatu dojel pátý a celkově obsadil 35. místo. „Obrovská poklona před kýmkoliv, kdo tuhle obludu (SBX trať na OH) pokořil. Takže klobouk dolů a díky, Johny,“ uvedl reprezentační trenér Marek Jelínek.

Další velký triumf kariéry si připsal Francouz Gaultier. Úřadující mistr světa a olympijský vítěz ze Soči dokázal nejcennější kov v Pchjongčchangu obhájit. Přitom v semifinále se byl součástí hromadné kolize, dokázal se však jako první zvednout a uhájit postupové třetí místo. Ve finále poté zvítězil před stříbrným Jarrydem Hughesem z Austrálie a bronzovým Reginem Hernandezem ze Španělska.

Už zítra přijdou v dějišti olympijských her na řadu také ženy v čele s velkou českou medailovou nadějí a obhájkyní olympijského zlata ze Soči Evou Samkovou a její reprezentační parťačkou Vendulou Hopjákovou. Nenastoupí naopak mladičká Kateřina Louthanová, která si v Pchjongčchangu vybrala obrovskou smůlu, v tréninku si přetrhala vazy v kotníku a do svého premiérového závodu na olympijských hrách tak nenastoupí.

Kvalifikace snowboardcrossu žen začíná v pátek ve dvě hodiny ráno středoevropského času, následovat budou vyřazovací jízdy.     Generální partner

Oficiální partneři

Produkce soutěží

Partneři