×
Slopestyle na MSJ snowboardistů ve Špindlerově Mlýně ovládli Corning a Coadyová

Slopestyle na MSJ snowboardistů ve Špindlerově Mlýně ovládli Corning a Coadyová

01.04.2017

Ve Špindlerově Mlýně byli oceněni juniorští mistři světa ve slopestylu. Zlaté medaile putují za oceán – do Ameriky a Austrálie. V sobotu je na juniorském šampionátu na programu ještě finále Big Airu.

V nádherném jarním počasí ukázal nejlepší jízdu Američan Chris Corning, který od rozhodčích vyfasoval 96,75 bodu. Druhý skončil jeho krajan Judd Henkes a pro bronz si dojel Tiarn Collins z Nového Zélandu. Nejlepším z českých závodníků byl jednatřicátý Ladislav Hrstka.

Corning přitom minulý víkend ve Špindlerově Mlýně ovládl i finále Světového poháru. „Po vítězství na Snowjamu a juniorském mistrovství světa jsem naprosto šťastný. Jsem hrdý, že se mi ten výlet sem takhle vydařil. Ve Špindlerově Mlýně jsem byl minulý rok a jsem rád, že jsem dorazil i letos. Uvidíme, jak to bude příští sezonu po olympijských hrách, ale určitě bych znovu rád přijel,“ řekl Corning.  

Mezi ženami vládla Australanka Tess Coadyová, která zlato vybojovala díky hodnocení 94,25 bodu. Stříbrnou medaili brala Japonka Reira Iwabuchiová a třetí skončila Elli Pikkujamsaová z Finska. Sára Veselková obsadila dvacátou šestou příčku.

Foto: Přemysl VidaGenerální partner

Oficiální partneři

Produkce soutěží

Partneři