×
Šanci na další triumf zhatil pád. Ester Ledecká byla v Bansku pátá

Šanci na další triumf zhatil pád. Ester Ledecká byla v Bansku pátá

28.01.2018

Navázat na páteční vítězství se nepodařilo. Ester Ledecká obsadila v druhém paralelním obřím slalomu na Světovém poháru v Bansku páté místo. Šanci na šestý triumf v sezoně české reprezentantce zhatil pád ve čtvrtfinále.

První ze dvou závodů v Bansku Ledecké v pátek vyšel. Vyhrála kvalifikaci i samotný závod, když ve finále porazila německou závodnici Selinu Jörgovou z Německa. Také dnes zpočátku vše nasvědčovalo tomu, že v paralelním obřím slalomu by mohla nadále zůstat neporažena. Suverénně ovládla kvalifikaci a v první vyřazovací jízdě pak bez větších problémů udolala Rusku Milenu Bykovovou.

Jenže v následném čtvrtfinále si vybrala smůlu, když v souboji s Němkou Ramonou Theresií Hofmeisterovou krátce po startu upadla. Po pádu sice pokračovala v jízdě, obrovskou ztrátu už ale nebylo možné dohnat a do cíle dojela s šestnáctivteřinovým mankem na Hofmeisterovou. Ta se probojovala až do velkého finále a skončila druhá za Rakušankou Julií Dujmovitsovou.

Ester Ledecká tak v celkovém pořadí obsadila páté místo. Poprvé v sezoně tak našla v paralelním obřím slalomu přemožitelku, její neporazitelnost ve Světovém trvala takřka přesně rok. I přes ukončení dlouhé úspěšné série je ale česká hvězda nadále největší aspirantkou na malý i velký křišťálový glóbus.  Generální partner

Oficiální partneři

Produkce soutěží

Partneři