×
Samková na úvod sezony skončila sedmá. Hopjáková bere jedenáctou příčku

Samková na úvod sezony skončila sedmá. Hopjáková bere jedenáctou příčku

09.09.2017

První podnik Světového poháru nové sezony přinesl Evě Samkové sedmé místo. Česká snowboardcrossařka se v Argentině sice neprodrala přes semifinále, následně ale ovládla malé finále. Vendula Hopjáková obsadila jedenáctou příčku, Jan Kubičík skončil ve čtvrtfinále a umístil se třináctý.

Páteční kvalifikace ve středisku Cerro Catedral vyšla Evě Samkové na výbornou. Zajela s přehledem nejrychlejší čas a suverénně kvalifikaci vyhrála. Olympijská vítězka ze Soči skvěle vstoupila také do sobotního závodu, když ze čtvrtfinále postoupila z prvního místa.

Semifinále se však Samkové nevydařilo. Hned po startu spadla, ztrátu už nemohla dohnat, dojela šestá a musela se rozloučit s vidinou velkého finále. "Asi jsem se nechala trochu rozhodit Francouzkou přede mnou, udělala jsem chybu hned na startu a pak už jsem to nezvládla zachránit," popisovala Eva. Alespoň částečně si však spravila chuť v malém finále, kde nepoznala přemožitelku, s přehledem vyhrála a obsadila tak celkové sedmé místo. "Nevyšlo to úplně podle plánu, ale pocit z toho mám dobrý. Vím, co jsem udělala špatně, a zbytek jsem jezdila docela dobře," dodala. Velké finále vyhrála Francouzka Chloé Trespeuchová, která v dramatickém finiši předjela Američanku Lindsey Jacobellisovou.

Vstupenku do malého finále si ve vyřazovacích jízdách vybojovala také druhá česká reprezentantka Vendula Hopjáková, která obsadila jedenáctou příčku a hned na úvod sezony si připsala své dosavadní kariérní maximum ve Světovém poháru. "Jsem naprosto nejvíc spokojená! První svěťák olympijské sezony a hned malé finále a k tomu nejlepší výsledek ve svěťáku," radovala se Hopjáková. Jediný český zástupce mezi muži Jan Kubičík postoupil z osmifinále, stopku mu vystavilo čtvrtfinále a celkově skončil třináctý. Závod ovládl Alex Pullin z Austrálie.

Reprezentační trenér Marek Jelínek byl po prvním závodu sezony s výkony svých svěřenců spokojený. "Všichni Češi se dnes umístili v první patnáctce, což je nejlepší výsledek v historii českého snowboardcrossu. Vendulka s Honzou podali vynikající výkon. Evka dneska jela skvěle v tréninku, v druhé rozjíždce ale spadla hned po startu a ve snowboardcrossu se nedají dělat takhle velké chyby. Neměla pak už vůbec šanci dojet zbytek startovního pole. Výsledkově to sice není nic skvělého, ale jezdění jí dneska opravdu šlo," hodnotil Jelínek. 

Program v argentinském středisku Cerro Catedral bude pokračovat v neděli, kdy je na programu kvalifikace i vyřazovací jízdy druhého závodu Světového poháru.  Generální partner

Oficiální partneři

Produkce soutěží

Partneři