×
Po šampionátu triumf i ve Světovém poháru. Ester Ledecká obhájila velký křišťálový glóbus

Po šampionátu triumf i ve Světovém poháru. Ester Ledecká obhájila velký křišťálový glóbus

18.03.2017

Ester Ledecká slaví další velký triumf kariéry. Česká reprezentantka obhájila velký křišťálový glóbus za celkové vítězství ve Světovém poháru snowboardistek v paralelních disciplínách. Celkový triumf si zajistila dnešním druhým místem v posledním závodu SP v německém Winterbergu.

Ve čtvrtek si dojela pro zlatou medaili na mistrovství světa ve španělské Sierra Nevadě. Večer odpočinek, ráno přesun do Německa a v sobotu už se radovala z obhajoby velkého křišťálového glóbu. Lepší závěr snowboardové sezony si Ester Ledecká snad ani nemohla vysnít.

Před posledním podnikem Světového poháru česká reprezentantka ztrácela na Rusku Aljonu Zavarzinovou 80 bodů. O velké formě ale Ledecká přesvědčila už v dopolední kvalifikaci, ve které zajela nejrychlejší čas a do závodu postoupila z prvního místa.

Do všech jízd si vybrala červenou dráhu a v osmifinále prošla přes Nadyu Ochnerovou z Itálie. Veledůležitou bitvou bylo čtvrtfinále, ve kterém Ledecká narazila právě na vedoucí ženu průběžného hodnocení SP. Se Zavarzinovou jely dlouho vedle sebe, těsný souboj rozhodla až chyba Rusky a Ledecká se tak radovala z postupu do semifinále.

V něm Ester porazila mladičkou hvězdu z Rakouska Danielu Ulbinogvou, která na mistrovství světa vyhrála středeční slalom. Velké finále ji svedlo dohromady s další rakouskou závodnicí Sabine Schöffmannovou. Na tu česká závodnice tentokrát nestačila, na zisku velkého křišťálového glóbu už to ale nic neměnilo.  Generální partner

Hlavní partner

Oficiální partneři

Produkce soutěží

Partneři