×
Pančochová s Vojáčkovou se ve finále Big Airu nepředstaví

Pančochová s Vojáčkovou se ve finále Big Airu nepředstaví

19.02.2018

České freestyle snowboardistky v pátečním finále olympijské premiéry Bir Airu startovat nebudou. Šárce Pančochové ani Kateřině Vojáčkové se nepodařilo proniknout kvalifikací, Pančochová obsadila devatenácté místo a Vojáčková skončila 26.

Disciplíny Big Air se v programu zimních olympijských her představila vůbec poprvé v historii. Českým reprezentantkám se ale mezi nejlepší dvanáctku, která si to v pátek rozdá o olympijské medaile, postoupit nepodařilo.

Zkušenější Pančochová, která byla před týdnem devatenácté ve slopestylu, vsadila v prvním kole na jistotu. Čistě zvládla skok s nižší obtížností a vysloužila si 65,50 bodu, díky čemuž jí po prvním kole patřilo šestnácté místo. Aby se dostala mezi postupující dvanáctku, pro druhé kolo zvolila do domluvě s trenérem Martinem Černíkem složitější trik backside 900. Při něm ale upadla, o postup do finále přišla a v celkovém pořadí si pohoršila.

„V první jízdě jsem dala na jistotu jednu backside sedmičku, ale pak jsme zjistili, že to bude potřeba na postup pushnout. Škoda, že se mi to nepodařilo odjet, protože bych ve dvanácti byla a finále bude super. Bohužel jsem ale ten trik neměla úplně natrénovaný kvůli tomu, že jsem byla zraněná,“ popisovala Pančochová.

Svou premiéru na olympijských hrách si odbyla Kateřina Vojáčková, která byla donominována až po slepestylu na základě zranění soupeřek. Mladá talentovaná snowboardistka ale spadla při obou svých pokusech, dostala 19 bodů a uzavřela pořadí závodnic. „Chtěla jsem skočit double-back flip, který ještě nemám na sto procent, naučila jsem se ho teprve nedávno. Byla to pro mě velká motivace, ho skočit, nebo se o to aspoň pokusit. Jsem na sebe hrdá, že jsem do toho vůbec šla,“ uvedla Vojáčková.

Kvalifikaci ovládla Rakušanka Anna Gasserová, která do pátečního finásle postoupila z prvního místa. Kvalifikace Big Airu teprve čeká muže, mezi kterými je i český zástupce Petr Horák. Na programu olympijských her je ve středu.

Foto: Přemysl Vida   Generální partner

Oficiální partneři

Produkce soutěží

Partneři