×
Medaile jsou doma! Ester Ledeckou vítalo tisíce fanoušků na Staromáku

Medaile jsou doma! Ester Ledeckou vítalo tisíce fanoušků na Staromáku

26.02.2018

Kompletní česká medailová sbírka ze zimních olympijských her je doma. V pondělí odpoledne přistálo letadlo s českými sportovci v Praze a nejúspěšnější závodnici z Pchjongčchangu – dvojnásobnou olympijskou šampionku Ester Ledeckou vítalo zaplněné Staroměstské náměstí.

Už po poledni se na Staroměstském náměstí, kde tradičně probíhají oslavy těch největších sportovních úspěchů, začali scházet první netrpěliví fanoušci. Důvod byl jasný – přivítat dvojnásobnou olympijskou vítězku Ester Ledeckou zpátky doma. I přes velké mrazy se dějiště oslav pořádně zaplnilo a kolem podia se tlačilo více než čtyři tisíce lidí.

Krátce po 17 hodině už se natěšení fanoušci dočkali. Na podium vystoupila Ledecká s širokým úsměvem, zdravila davy pod ní, vtipkovala s moderátorem a radovala se po boku stříbrné rychlobruslařky Martiny Sáblíkové. A samozřejmě ukázala i obě olympijská zlata, kterými přepsala sportovní historii, když na jedněch hrách dokázala zvítězit na lyžích i na snowboardu.

„Tohle je neuvěřitelný. Strašně vám děkuju, že jste tady čekali v tý zimě a že jste sem přišli. Já jsem čekala, že tady bude pár cizinců u orloje, já jim řeknu ahoj, tím to bude hotový a zase půjdu domů. Jste fakt skvělí, moc vám děkuju,“ neskrývala dojetí Ledecká. „Bylo to strašně nádherný. Snažila jsem se jenom zuby nehty nerozbrečet, protože ten make-up dal docela zabrat. Nedělala jsem ho já, ale právě abych nezničila něčí práci,“ popisovala později novinářům.

S fanoušky se dlouho fotila a podepisovala vše, co bylo po ruce. Poté už zamířila domů za zaslouženým odpočinkem. Příliš si ho ale neužije, už o víkendu bude startovat na Světovém poháru snowboardistek v tureckém Kayseri. "Dva dny teď budu mít volno a pak poletím do Turecka na další závody. Potom přeletím do Švýcarska, do Švédska a pak do Německa," přiblížila svůj nabitý program. Zima pro dvojnásobně zlatou českou hvězdu ještě zdaleka nekončí. 

 

Fotogalerie


Generální partner

Oficiální partneři

Produkce soutěží

Partneři