×
Freestyle snowboardisté zahájili olympijskou sezonu Světovým pohárem na Novém Zélandu

Freestyle snowboardisté zahájili olympijskou sezonu Světovým pohárem na Novém Zélandu

09.09.2017

Freestyle reprezentace odstartovala olympijskou sezónu. Čeští snowboardisté nechyběli na úvodním podniku Světového poháru na Novém Zélandu, kde Šárka Pančochová brala devatenácté místo, Kateřina Vojáčková dvaadvacátou příčku a Petr Horák skončil třiadvacátý.

Podmínky v Cardroně na Novém Zélandu byly náročné a to především kvůli špatnému počasí, které v den kvalifikace panovalo. Jak Šárka Pančochová, pro kterou to byl první závod po operaci ramen, tak Katka Vojáčková zvládly první kvalifikační jízdy, kde se soutředily především na čistotu jízdy na úkor obtížnosti triků.

V druhé jízdě Šárka jela naročnější triky, ale bohužel na čtvrté překažce byla kratší, ztratila rychlost a jízdu nedokončila. Ani Kačka svojí druhou jízdu neustála, a tak se holky musely spokojit s devatenáctým, respektive dvaadvacátým místem, které jim ale oběma zajišťují cenné body v kvalifikaci na olympijské hry 2018. Ani jediný český zástupce mezi muži Petr Horák se v nabitém startovním poli neztratil a zaznamenal solidní 23.místo.

V příštím týdnu se česká freestyle reprezentace přesune na trénink do Japonska, kde bude pilovat složitější triky do speciálních bagů.

MC, PV

Foto: Přemek Vida

Fotogalerie


Generální partner

Oficiální partneři

Produkce soutěží

Partneři