Eva Samková už opět vítězí! Ovládla první závod sezóny

2 min 30 s

Na rakouském ledovci Pitztal se jel první závod Evropského poháru v snowboarcrossu za účasti téměř 80 závodnic. Eva neponechala nic náhodě, vyhrála každý svůj heat a celkově zvítězila před Kanaďankou Bergemannovou a Rakušankou Rambergerovou.

Po předčasně ukončené minulé sezoně dlouho nezávodila, přesto Samková do nového ročníku vstoupila tím nejlepším možným způsobem. V Pitztalu s přehledem ovládla první podnik Evropského poháru a dva a půl týdne před startem Světového poháru potvrdila, že má dobrou formu.

Olympijská vítězka má v posledních dnech více důvodů k radosti. Nedávno totiž znovu dostala pozvánku na svátek extrémních sportů X-Games, který je na programu na konci ledna v americkém Aspenu.

Mezi muži kraloval Rakušan Hanno Douschan před druhým Lucasem Eguibarem ze Španělska a bronzovým Američanem Nickem Baumgartnerem. Z českých závodníků se nejlépe dařilo Honzovi Kubičíkovi, který se umístil na 25. místě.

Další závod Evropského poháru je na programu ve čtvrtek na stejné trati. Kolotoč závodů Světového poháru začne závodem v rakouském Montafonu 11. - 13. prosince.