×
Eva Samková vykročila do sezony pátým místem v Montafonu

Eva Samková vykročila do sezony pátým místem v Montafonu

16.12.2016

Pátým místem odstartovala Eva Samková novou sezonu Světového poháru. Česká snowboardcrossařka v semifinále úvodního podniku v Montafonu spadla, pak ovšem vyhrála malé finále.

Samková přijela do Montafonu s dobrou formou, kterou potvrdila hned ve čtvrteční kvalifikaci. Tu česká reprezentantka s přehledem – téměř o dvě sekundy – vyhrála. A výborně začala také páteční závod, když zvítězila ve svém čtvrtfinálovém heatu.

Cestu za celkovým triumfem jí však zhatilo semifinále. V něm sice Samková dobře odstartovala a jela na prvním místě. Jenže potom spadla, soupeřky jí předjely a Eva dojela čtvrtá. „Před skokem dolů se mi na nájezdu sekla hrana. Nevím přesně, jak to bylo, musím se podívat na video. Najednou jsem ležela a musela jsem vyskákat do kopce,“ popisovala Samková.

Musela se tak spokojit alespoň s účastí v malém finále. A tam si spravila chuť. Soupeřkám nedala šanci, cílem projela jako první, a připsala si tak celkové páté místo. „Člověk po výhře v kvalifikaci očekává, že bude nejlepší, takže jsem zklamaná. Ale furt to byl jenom první závod,“ řekla Samková po závodě. Celkově však své vystoupení na prvním podniku Světového poháru bere pozitivně. „Bavilo mě to, jízdy byly konstantní, takže super. Když to srovnám s minulým rokem, bylo to o dost lepší,“ dodala.

Velké finále vyhrála Australanka Belle Brockhoffová, kterou na stupně vítězů doprovodily Chloe Trespeuchová z Francie a Američanka Lindsey Jacobellisová. V závodě mužů vládl Hagen Kearney ze Spojených států před druhým Italem Omarem Visintinem a třetím Australanem Alexem Pullinem. Generální partner

Oficiální partneři

Produkce soutěží

Partneři