×
Eva Samková ovládla kvalifikaci prvního závodu SP

Eva Samková ovládla kvalifikaci prvního závodu SP

09.09.2017

Více než dobře má v prvním závodě Světového poháru zaděláno Eva Samková. Česká snowboardcrossařka v kvalifikaci na úvodní podnik prestižního seriálu zazářila a s přehledem jí vyhrála. Do sobotního finále se v argentinském středisku Cerro Catedral kvalifikovali i Vendula Hopjáková a Jan Kubičík.

Eva Samková v páteční kvalifikaci naprosto dominovala a vyhrála suverénním způsobem o sekundu a půl. O druhé a třetí místo se v kvalifikaci podělily závodnice z Ameriky – Faye Guliniová a Lindsey Jacobellisová. „Jsem nadšená, líp ta sezona asi začít nemohla. Ale je to pořád jenom kvalifikace,“ radovala se česká závodnice, která bude obhajovat křišťálový glóbus. „Kromě druhý klopky, kterou jsem zprasila, si myslím, že zbytek byl dobrej. Pořád je co zlepšovat, ale pro začátek super,“ dodala.

V sobotu jí čeká finále, do kterého jí doprovodí i dva čeští parťáci – Vendula Hopjáková a Jan Kubičík. „Je super, že budeme mít dvojnásobnou českou účast ve finále holek. Navíc Honza byl patnáctý, což je skvělý, to jsme nečekali,“ řekla Samková. A poměrně optimisticky to vidí i na samotné finále. „Je tady moc příjemná trať. Pokud se mi povede start, tak zbytek trati už je poměrně jednoduchý. Moc se na to těším.

Sobotní finále startuje v 17 hodin (SEČ), v neděli je pak v Argentině na programu kvalifikace i finále druhého závodu.Generální partner

Oficiální partneři

Produkce soutěží

Partneři