×
Eva Samková na bedně! V druhém závodu SP vybojovala stříbro

Eva Samková na bedně! V druhém závodu SP vybojovala stříbro

10.09.2017

V sobotu zhatil vyhlídky na stupně vítězů pád v semifinále, v neděli už to ale vyšlo. Eva Samková v druhém závodě Světového poháru v Cerro Catedral vybojovala stříbro. V dramatickém závěru velkého finále nestačila těsně na Američanku Lindsey Jacobellisovou.

Samková v Argentině působila suverénním dojmem. V pátek s přehledem ovládla kvalifikaci úvodního závodu Světového poháru nové sezony, poté nedala soupeřkám šanci ve čtvrtfinále, ale z boje o první stupně vítězů jí v sobotu vyřadil pád v semifinále.

V neděli znovu zajela nejrychlejší čas v kvalifikaci. „Kvalda vyšla super, vyhrála jsem ještě o víc, než v pátek, takže jsem byla nadšená. Jelo to jak bláznivý,“ popisovala olympijská vítězka ze Soči. Ve vyřazovacích rozjížďkách nejprve ovládla čtvrtfinále, v semifinále měla opět hned po startu problémy, ale stačila všechny soupeřky předjet a dokázala postoupit z prvního místa. „Nakonec jsem to řízla v předposlední klopce, tak jsem si zlepšila náladu,“ řekla.

Ve velkém finále Samková dobře odstartovala, dlouho vedla, ale nakonec jí předjela americká sokyně Lindsey Jacobellisová. Dramatický závěr musel rozhodnout až fotofinish. „Start se mi povedl, do nějaké třetí klopky jsem jela na prvním místě, ale pak na skoku do čtvrté jsem to trochu podělala. Podjela mě a já jsem se snažila zadupat, cítila jsem, že jí dojíždím, ale nestihla jsem kopnout prkno před sebe. Takže nakonec druhá, ale stejně jsem nadšená,“ uvedla česká závodnice.

Jan Kubičík stejně jako v sobotu postoupil do čtvrtfinále a celkově bral dvanáctou příčku. Vendula Hopjáková po svém sobotním životním maximu, kdy obsadila jedenácté místo, tentokrát nedokázala postoupit z kvalifikace. Teď budou mít snowboardcossaři prostor pro pauzu, trénink a pilování formy. Další podnik Světového poháru je na programu v polovině prosince ve Val Thorens.     

Foto: SnowNomads

Fotogalerie
Video


Generální partner

Oficiální partneři

Produkce soutěží

Partneři