×
Ester Ledecká v Itálii převzala prestižní Cenu Mattea Baumgartena

Ester Ledecká v Itálii převzala prestižní Cenu Mattea Baumgartena

16.05.2017

Do sbírky Ester Ledecké přibyla další velká trofej. Česká reprezentantka po vydařené sezoně převzala v italském Bormiu Cenu Mattea Baumgartena. Ta je už 21 let každoročně udělována mladým sportovcům, kteří dokáží skloubit vrcholové závodění se studiem na vysoké škole.

Celkově bylo na prestižní ocenění nominováno 24 mladých sportovců ze 17 zemí světa, o cenu se ucházeli muži i ženy v jedné společné kategorii. A česká sněhová obojživelnice, jež dokáže úspěšně kloubit snowboarding s lyžováním, a k tomu ještě studovat na Vysoké škole finanční a správní v Praze, ve velké konkurenci vyhrála.

„Je hrozně fajn, že si mě všimli v zahraničí. Hodně si vážím toho, že můžu stát na stejném místě, kde bylo tolik skvělých sportovců přede mnou," řekla Ledecká na slavnostním galavečeru. Cenu Matteo Baumgartena před ní dostaly takové hvězdy světového lyžování jako Tina Mazeová nebo úřadující mistryně světa Ilka Štuhecová.

Součástí předávání ceny byla i slavnostní italská večeře o pěti chodech. „Jednou za čas se obléknout do šatů a být za popelku je super. Nejsem moc na dlouhé večeře, ale tohle byla hezká výjimka. Celé to bylo hodně vznešené. Sice celé v italštině, ale je to krásný jazyk a ráda jsem si ho poslechla,“ popisovala Ester.  

Cena se uděluje od roku 1996, kdy velká lyžařská naděje Matteo Baumgarten tragicky zahynul při autonehodě. Kromě toho, že byl velmi nadaným sportovcem, výrazně se věnoval i studiu. Právě to inspirovalo jeho rodinu, aby projevila uznání těm, kteří sdílejí jeho životní cestu. Cenu Matteo Baumgartnera jako první z českých lyžařů získala Karolína Šedová, a to v sezóně 1999/2000. Šedová se po zranění zúčastnila Zimní Univerziády 1999 na Slovensku, kde získala bronzovou medaili za super-G. Spolu se studijními výsledky jí to vyneslo na zisk této prestižní ceny.

„Tohle ocenění podporuje zdravý vývoj sportovců. Nejen že se zaměřuje na jejich profesionální kariéry, ale také se dívá na výplň jejich času po závodech,“ uvedl Gian Franco Kasper, prezident FIS.Generální partner

Oficiální partneři

Produkce soutěží

Partneři